SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Tunel pod Warszawą Wschodnią. „Doprecyzowujemy porozumienie”

Perony dworca Warszawa Wschodnia/fot. Alina Zienowicz (Ala_z), CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Pracujemy nad szczegółami porozumienia z miastem – Karol Jakubowski ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe skomentował w audycji „Jest sprawa” plany budowy tunelu przy stacji Warszawa Wschodnia. O budowę przejazdu w ramach remontu linii średnicowej wielokrotnie apelowali lokalni aktywiści. To dlatego, że kolejny najbliższy przejazd przez tory jest dopiero na ulicy Chłopickiego, a to ponad 6 kilometrów od dworca.

Jesteśmy teraz na etapie doprecyzowania porozumienia, czekamy teraz na to, aby od miasta otrzymać po poprawkach to porozumienie. Liczymy na to, że będziemy mogli je, jako Polskie Linie Kolejowe, szybko podpisać – mówił w Radiu dla Ciebie Karol Jakubowski ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

To nagły zwrot akcji w historii budowania tunelu na prawym brzegu Wisły.

– Zmieniło się to w październiku po spotkaniu pana prezesa PKP Polskich Linii Kolejowych SA z panem prezydentem miasta Warszawy. I tutaj padły pewne deklaracje. Mianowicie, że miasto wykona na własny koszt przygotowanie projektu do budowy tunelu pod stacją Warszawa Wschodnia
– wskazał Jakubowski.

To dobra wiadomość dla lokalnej społeczności – podsumował w audycji „Jest Sprawa” Robert Migas-Mazur z Porozumienia dla Pragi. – Przypomnę, że między Targową a ulicą Chełmżyńską istnieje obecnie 6-kilometrowa bariera kolejowa, przez którą nie przejedzie samochód, tramwaj ani rower. Jedynie są jakieś przejścia piesze, jak przez Dworzec Wschodni – mówił.

PKP PLK planuje remont stacji Warszawa Wschodnia po zakończeniu modernizacji stacji Warszawa Zachodnia, czyli po 2023 roku.

Posłuchaj całej rozmowy:

Jest sprawa: przyszłość tunelu przy PKP Warszawa Wschodnia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone