SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Były prezes PKN Orlen w rękach CBA. Usłyszy zarzuty

Prokuratura Regionalna w Łodzi/fot. Wikimedia Commons

We wtorek zatrzymano trzy osoby z byłego kierownictwa PKN Orlen, w tym byłego prezesa zarządu – Jacka K. Chodzi o podejrzenie dopuszczenia się przez zatrzymanych przestępstwa niegospodarności – poinformowała Prokuratura Krajowa.

„Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi zostały we wtorek zatrzymane trzy osoby z kierownictwa PKN Orlen SA, w tym były prezes zarządu – Jacek K. (…) Po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych, prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych” – poinformowała w komunikacie prokuratura. Dział prasowy PK podkreślił, że chodzi o byłe kierownictwo PKN Orlen.

Wielowątkowe śledztwo

Jak przekazała PK, „zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych”.

„Postępowanie zostało zainicjowane działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w tym przeprowadzoną w okresie od 17 stycznia do 28 grudnia 2017 r. kontrolą procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen SA” – dodała prokuratura.

Usłyszą zarzuty

Zatrzymani zostaną przewiezieni do Łodzi, gdzie mają usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

Jacek K. był szefem PKN Orlen od 2008 do 2015 roku.

Koncern w związku z zatrzymaniem byłego prezesa zapewnił, że spółka współpracuje z organami ścigania w celu wyjaśnienia spraw objętych postępowaniem. „Informujemy, że PKN Orlen współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, odwołanego w grudniu 2015 r.” – oświadczył koncern. „Dążymy do jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji” – podkreślił jednocześnie PKN Orlen.

Czytaj też:

Areszt dla zatrzymanych przez CBA naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej i komornika

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone