SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Trzy korekty kolejowego rozkłady jazdy PKP jeszcze w tym roku

Awaria sieci trakcyjnej w Warszawie/zdjęcie ilustracyjne/fot. PKP

Do końca tego roku są zaplanowane jeszcze trzy korekty kolejowego rozkładu jazdy – poinformował rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec. Ma to pozwolić na optymalne wykorzystanie dostępnej sieci kolejowej, wprowadzanie do eksploatacji kolejnych zmodernizowanych odcinków linii kolejowych i nowych przystanków.

Aktualny kolejowy rozkład jazdy wszedł w życie w niedzielę 12 grudnia 2021 roku i będzie obowiązywał do grudnia tego roku. W marcu tego roku wprowadzono do niego pierwszą korektę. Kolejne zaczną obowiązywać 12 czerwca, 3 września i 6 listopada.

Dzięki korektom wykonawcy mają zapewnione warunki kontynuacji i możliwość zmiany etapu prac. Dzięki inwestycjom z Krajowego Programu Kolejowego zwiększa się atrakcyjność, dostępność i konkurencyjność kolei w połączeniach dalekobieżnych, regionalnych i aglomeracyjnych. Zarządca infrastruktury kontynuuje realizację projektów z Krajowego Programu Kolejowego o wartości prawie 77 mld zł – stwierdził Siemieniec.

Nowe stacje i trasy po korektach

Rzecznik poinformował, że ostatnia korekta rozkładu jazdy, w niedzielę 13 marca, była okazją m.in. do wprowadzenia nowych połączeń dla mieszkańców Skawiny, wprowadzono też nowe bezpośrednie połączenie z Krakowa do Olkusza. Również od korekty pociągi jadą zmodernizowaną trasą Kraków – Katowice przez Jaworzno Szczakową.

Od marcowej korekty został ponadto włączony do eksploatacji nowy przystanek w Warce – Warka Miasto, a na przebudowywanej stacji Warszawa Zachodnia otwarto trzeci nowy peron.

Czytaj też:

Przejścia naziemne i więcej zieleni. Rondo Dmowskiego otwarte

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone