SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Trzecia edycja programu „Dobry start”. Rusza nabór wniosków online

fot. Pexels

Rusza trzecia edycja programu „Dobry start”. Od środy można składać wnioski online o tzw. wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł. – Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września – przypomina minister rodziny Marlena Maląg.

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie drogą elektroniczną. Można to zrobić za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz za pomocą systemu teleinformatycznego udostępnianego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To prosta, szybka i bezpieczna opcja – podkreśliła szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ponad 1,4 mld zł

Marlena Maląg zachęciła do składania wniosków jak najszybciej. – Dzięki temu pieniądze szybciej trafią na konta i pozwolą na swobodne zakupy. W tegorocznej edycji mamy zabezpieczone w budżecie państwa 1,42 mld zł na realizację programu. Ci, którzy z różnych przyczyn wolą złożyć wniosek drogą tradycyjna, będą mogli to zrobić od 1 sierpnia – dodała minister rodziny.

Zaznaczyła jednocześnie, że złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. – Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie, wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku – wskazała Maląg.

Świadczenie”Dobry Start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia. Od ubiegłego roku świadczenie przysługuje również uczniom szkół dla dorosłych i policealnych.

Czytaj też:

Od 1 lipca można składać wnioski o 500 plus i „Dobry start”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone