SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Student WAT nie żyje, trzech zemdlało. Biegali w mundurach

fot. ResoluteSupportMedia/flickr CC-BY 2.0

Zmarł student stołecznej Wojskowej Akademii Technicznej. Wcześniej zapadł w śpiączkę po wtorkowych zajęciach wychowania fizycznego. Oprócz niego przytomność straciło wówczas dwóch innych studentów.

O godzinie 8.00 studenci mieli przebiec 10 kilometrów w pełnym umundurowaniu i z pełnym osprzętem, co w połączeniu z panującymi upałami skończyło się utratą przytomności trzech studentów.

Uczelnia deklaruje współpracę z organami śledczymi – mówi rzeczniczka Ewa Jankiewicz Wojskowej Akademii Technicznej.

Udzielamy wszelkich informacji organom, które wyjaśniają to zdarzenie. Zależy nam na tym, żeby to wyjaśnić. To był student trzeciego roku, doświadczony podchorąży, który już nie raz odbywał takie ćwiczenia. Zmarł w środę szpitalu – dodaje Jankiewicz.

Śledztwo prokuratury ws. nieumyślnego spowodowania śmierci

Sprawę wyjaśnia prokuratura. – Śledztwo dotyczy niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, którzy byli odpowiedzialni za bezpieczne przeprowadzenie zajęć, jest także prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci – tłumaczy Mirosława Chyr z warszawskiej prokuratury okręgowej.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi do pięciu lat więzienia. Swoje śledztwo prowadzi też Żandarmeria Wojskowa. Zabezpieczono już dokumentację szpitalną, przesłuchano także świadków.

Czytaj też:

Ciało znalezione w Porcie Praskim. Nie żyje 26-letni doktorant SGGW

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone