SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Trzech nastoletnich złodziei włamało się do domu w Józefowie

fot. KSP

Trzech nastolatków włamało się do jednego z domów w podwarszawskim Józefowie. Ich łupem padła m.in. amunicja myśliwska, damska biżuteria oraz poroże łosia. Cała trójka została zatrzymana przez policję – poinformował we wtorek nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Jak przekazał policjant w Józefowie złodzieje włamali się do jednego domów jednorodzinnych. Ich łupem padły między innymi przedmioty domowego użytku, filiżanki, talerze, szkatułki z damską biżuterią, amunicja myśliwska oraz poroże łosia.

Oprócz pustych szuflad pozostawili oni po sobie zniszczenia w postaci rozbitych szyb i zerwanych kłódek. Do tego opróżnili gaśnicę proszkową w jednym z pomieszczeń – przekazał nadkom. Daniel Niezdropa.

Złodziei zdradziły ich łupy

Wkrótce funkcjonariusze namierzyli złodziei. Okazało się, że to trzech 15-latków z Józefowa. – O ich udziale w tym przestępstwie przesądził fakt odnalezienia skradzionych fantów – podał nadkom. Daniel Niezdropa.

Dodał, że podczas przeszukania posesji oraz domów, w których mieszkali nastolatkowie odnaleziono i zabezpieczono większość skradzionych przedmiotów. Była wśród nich między innymi amunicja myśliwska oraz inne domowe wyposażenie. Zabezpieczono również nielegalnie posiadaną broń gazową.

Materiały z policyjnych czynności oceni teraz sędzia rodzinny, który może zastosować wobec nastolatków środki karno-wychowawcze – poinformował policjant.

Czytaj też:

Otwock. Sanepid nakłada pierwsze kary za złamanie kwarantanny

Uniwersytet Warszawski przedłuża zdalne nauczanie do 15 maja

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone