SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Windy na Moście Poniatowskiego. Będą dwie, zamiast ośmiu

fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0

Trwa budową wind na moście Poniatowskiego w Warszawie. Z ośmiu planowanych dźwigów powstają jednak tylko dwa. Na pozostałe miastu zabrakło pieniędzy. Firma wyłoniona w przetargu buduje je na wysokości ul. Solec.

Mimo że te dwie windy wydają się najbardziej potrzebne z ośmiu zaprojektowanych, to nadal nie rozwiąże to problemu komunikacji na całym moście – mówi Kamil Kowalski, architekt z fundacji Integracja walczącej o likwidację barier architektonicznych. – Tam jest dosyć duża różnica wysokości pomiędzy samymi chodnikami na moście, a tym wszystkim, co się dzieje na Powiślu. My tam w tej chwili możemy się poruszać wyłącznie za pomocą schodów – wyjaśnia.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zrezygnował z budowy sześciu pozostałych, bo oferty były znacznie droższe od założeń.

Pozostałą część przetargów musieliśmy niestety z powodu braku pieniędzy unieważnić, natomiast nie oznacza to, że w pozostałych lokalizacjach nie będą realizowane. Przystąpimy do ich budowy wtedy, kiedy polepszy się sytuacja finansowa miasta – tłumaczy Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Ta jednak jest coraz gorsza, nie wiadomo więc kiedy miałyby powstać pozostałe dźwigi. Te budowane teraz na Powiślu mają być gotowe w połowie przyszłego roku.

Most Poniatowskiego – obok Trasy Łazienkowskiej i okolic Dworca Centralnego oraz metra Centrum – jest wymieniany jako najmniej dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.

Czytaj też: Fotoradary na moście Poniatowskiego. Jest przetarg

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone