SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Tramwaje Warszawskie odpowiadają na postulat władz Woli

fot. Pixabay

Tramwaje Warszawskie odpowiadają – będą 44 miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Wolskiej. Władze dzielnicy chcą 170-ciu. Burmistrz Woli zaapelował do miejskiej spółki o zmianę projektu przebudowy ulicy tak, by ułatwione było zostawianie aut w rejonie cmentarzy i cerkwi. Krytykował, że w projekcie tramwajarzy jest miejsc tylko kilkanaście i chciał kompromisu, powołując się na analizy swojego urzędu.

Rzecznik Tramwajów Warszawskich odpowiada, że gdyby zrezygnować ze wszystkich obostrzeń miasta to liczba 170 miejsc byłaby osiągalna. – Obecnie w okolicy jest tylko kilkanaście legalnych miejsc parkingowych. Znając postulaty dzielnicy Wola, a przede wszystkim uwzględniając przepisy dotyczące projektowania dróg i dokumenty miejskie także dotyczące np. dróg dla rowerów, wygospodarowaliśmy aż 44 miejsca parkingowe. Są już w dokumentacji zatwierdzonej przez drogowców – tłumaczy Maciej Dutkiewicz.

Rzecznik dodaje, że dojazd do wolskiej cerkwi i kościoła ma być wygodniejszy. Będzie możliwość zawracania na Wolskiej przy Elekcyjnej dla kierowców jadący w kierunku centrum. Tramwajarze przebudują torowisko na Kasprzaka i skrzyżowanie z Wolską. Trasa tramwajowa będzie biegła wzdłuż szybko rozbudowujących się osiedli na Odolanach.

W pierwszej połowie przyszłego roku ogłoszenie przetargu na prace budowlane. Całość ma być gotowa najpóźniej w 2023 roku.

Czytaj też: Wola. Dzielnica chce zmian w projekcie przebudowy ul. Wolskiej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone