SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Tramwaje Warszawskie planują zmiany po wypadku na Grójeckiej

Będą zmiany na Grójeckiej po tragicznym wypadku?/fot. PAP/Rafał Guz

Tramwaje Warszawskie są gotowe do przebudowania ulicy Grójeckiej – to deklaracja prezesa spółki po tragicznym wypadku, do którego doszło w poniedziałek koło przystanku PKP Rakowiec. Drogowcy w odpowiedzi przekonują, że zmiany w infrastrukturze niewiele dadzą, jeśli nie zmieni się postawa kierowców.

Chcemy przebudować Grójecką w ramach modernizacji czterech przystanków na tej ulicy – mówi w rozmowie z Radiem dla Ciebie rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. – Chodzi o przystanki: Korotyńskiego, Dickensa, PKP Rakowiec i Bakalarskiej – powinny być zdecydowanie szersze, bo dziś nie spełniają potrzeb pasażerów. Przebudowa tych przystanków pociągnie za sobą zmiany na Grójeckiej i przeprojektowanie skrzyżowań – dodaje.

Jesteśmy gotowi wykonać pełną koncepcję – przekonuje Dutkiewicz. – Mamy za sobą analizę stanu istniejącego, badanie ruchu, inwesntaruzację. Wiemy, w którą stronę powinny iść zmiany – zaznacza rzecznik TW.

Przystanki na Grójeckiej miałyby zostać poszerzone kosztem jednego z pasów jezdni. Również Zarząd Dróg Miejskich oraz Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych pracują nad projektem zmian na odcinku między placem Zawiszy a ul. Banacha. Jednak zdaniem rzecznika ZDM Jakuba Dybalskiego, przebudowa nie pomoże, jeżeli nie zmieni się podejście kierowców.

Jeżeli ktoś rozpędzi się tak szaleńczo, że nie panuje nad własnym autem, przecina trawnik, barierkę i zabija człowieka na chodniku za barierką, to nie pomoże ani sygnalizacja na nowym skrzyżowaniu Grójeckiej z Instalatorów, ani całkowicie świeże, bo położone chwilę wcześniej, duże skrzyżowanie Grójeckiej z Harfową i Racławicką – uważa Dybalski.

Dodatkowo lokalne stowarzyszenie Ochocianie wystąpiło do Inspekcji Transportu Drogowego o ustawienie na ulicy fotoradaru. To jedyna droga, żeby w miarę szybko ograniczyć zapędy kierowców w tym miejscu – mówi radny Ochoty Łukasz Gawryś. – W miejscu tragicznego wypadku, prędkość przekracza 70 procent kierowców. Około setki osób dziennie jeździ tam ponad 100 km/h. W takiej sytuacji, trudno żeby nie dochodziło tam do takich wypadków – zauważa.

Stołeczny ratusz zapowiedział, że jest otwarty na propozycję Tramwajów Warszawskich i czeka na projekt zmian.

Dlaczego wczoraj doszło do zabicia pieszej przy PKP Rakowiec? Łamanie prawa przez kierowców w tym miejscu to…

Opublikowany przez Ochocianie Sąsiedzi Wtorek, 23 lutego 2021

Do śmiertelnego wypadku na ul. Grójeckiej w Warszawie doszło w poniedziałek po południu. Kierowca auta osobowego wjechał w dwoje pieszych idących chodnikiem wzdłuż ulicy. Jednej z osób nie udało się uratować, druga z obrażeniami trafiła do szpitala.

Czytaj też:

Tragiczny wypadek w Warszawie. Kierowca potrącił dwoje pieszych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone