SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Tramwaj Różnorodności zjechał z trasy. „Mieliśmy kłopoty techniczne”

fot. ZTM

Tramwaj Różnorodności, który miał jeździć w sobotę po warszawskich ulicach, zakończył pierwszą trasę na ul. Zielenieckiej. – Mieliśmy kłopoty techniczne – przyznał rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. Skład wróci na tory w niedzielę.

W weekend 15 i 16 grudnia po Warszawie miał jeździć Tramwaj Różnorodności – specjalny wagon pokryty grafikami przedstawiającymi m.in. kobietę w stroju muzułmańskim, mieszkańca Indii, parę staruszków, a także młodzieńca z kolczykiem w uchu.

Według inicjatorów akcji, czyli spółki Tramwaje Warszawskie, wygląd pojazdu miał nieść przesłanie, że „warszawskie tramwaje są miejscem, gdzie każdy pasażer, bez względu na swoją płeć, rasę, orientację seksualną, pochodzenie etniczne, a także wiek czy niepełnosprawność ma czuć się dobrze i bezpiecznie”.

Przedsięwzięciu patronuje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W czasie bezpłatnych kursów w pojeździe mają się odbywać debaty o tolerancji, m.in. z udziałem Mahmouda Khalifa, ambasadora Palestyny w Polsce, Tomasza Raczka, krytyka filmowego, Henryki Krzywonos, opozycjonistki z czasów PRL, posłanki.

Tramwaj pojawi się na torach w niedzielę

Tramwaj Różnorodności wyjechał na pierwszą jazdę z pl. Narutowicza i po przejechaniu około sześciu kilometrów zakończył przejazd. – Mieliśmy kłopoty techniczne, ale szybko opanowaliśmy problem – poinformował rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

Już bez pasażerów tramwaj wrócił na pętlę na pl. Narutowicza. Tam, jak powiedział jeden z pracowników, pojazd czekał na odholowanie. Osoby, które chciały pojechać tramwajem i wsiadły do pojazdu otrzymały od obsługi wiatraczki w tęczowych barwach i zostały poczęstowane krówkami.

Rzecznik Tramwajów Warszawskich stwierdził, że mimo awarii pojazdu „cele akcji zostały osiągnięte”. – Rozmawialiśmy z pasażerami na tematy przeciwdziałania dyskryminacji – zapewnił.

Tramwaj Różnorodności ponownie wyruszy na trasę w niedzielę o godzinie 11. Przystanek początkowy jest na pl. Narutowicza. Stamtąd pojazd ma przejechać ul. Grójecką, al. Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, al. ks. Poniatowskiego, al. Zieleniecką, Targową, mostem Śląsko-Dąbrowskim do pl. Bankowego, Marszałkowską do pl. Zbawiciela, Nowowiejską, Krzywickiego i Filtrową.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone