SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Tragiczny pożar domu w Słupnie przez wybuch gazu. Jest śledztwo

Pożar domu w Słupnie pod Płockiem/fot. PAP/Szymon Łabiński

Ruszyło prokuratorskie śledztwo w sprawie pożaru domu w Słupnie koło Płocka. W zdarzeniu, do którego doszło we wtorek nad ranem, zginęła jedna osoba jedna a jedna została ranna. Według śledczych, przyczyną pojawienia się ognia był wybuch gazu.

Śledztwo jest wszczęte w sprawie pożaru budynku mieszkalnego, zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób i mieniu wielkich rozmiarów, na skutek eksplozji materiałów łatwopalnych w postaci butli z propanem butanem –  mówi Radiu dla Ciebie Grażyna Sadowska, zastępca Prokuratora Rejonowego w Płocku.

Pożar parterowego budynku jednorodzinnego w Słupnie przy ul. Młynarskiej wybuchł we wtorek nad ranem. W akcji gaśniczej uczestniczyło 11 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej – w sumie 60 strażaków. Z budynku udało się ewakuować trzem osobom w wieku 63 do 88 lat, dwie z nich przebywają obecnie u rodziny. Wewnątrz strażacy odnaleźli 90-kobietę, która zginęła w pożarze. Prokuratura na jutro wyznaczyła sekcję zwłok ofiary.

Opinia nadzoru budowlanego

Budynek uległ częściowemu spaleniu. Wybuch przewrócił jedną ze ścian. Nadzór budowlany ma wypowiedzieć się ws. możliwości dalszego zamieszkania domu. Jak przyznał rzecznik płockiej straży kpt. Edward Mysera, nie jest wykluczone, że przyczyną pożaru mógł być wybuch gazu. – To na razie przypuszczenie, gdyż świadkowie, okoliczni mieszkańcy, relacjonowali, że najpierw słyszeli wybuch, a potem budynek stanął w ogniu – podkreślił strażak w dniu zdarzenia.

Czytaj też:

Nowe fakty ws. tragicznego pożaru w Słupnie. Gmina oferuje pomoc

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone