SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Wojewoda komentuje potwierdzenie obywatelstwa Matthew Casha

fot. Matty Cash/Twitter (L); Konstanty Radziwiłł/MUW (P)

Pozyskanie takiego obywatela powinno cieszyć – tak wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł komentuje potwierdzenie polskiego obywatelstwa piłkarza Matthew Casha. 24-letni obrońca ma szansę zadebiutować w biało-czerwonych barwach.

We wtorek wojewoda mazowiecki podpisał wniosek w sprawie piłkarza Aston Villi – 13. obecnie drużyny angielskiej ekstraklasy. Dzięki temu piłkarz będzie mógł otrzymać powołanie do polskiej kadry.

Przed wydaniem postanowienia wszystko dokładnie sprawdziliśmy – mówi Konstanty Radziwiłł. – Zwracam uwagę, że pan Matty Cash, choć jego imię i nazwisko nie wskazują na to, ma mamę Polkę i pochodzi z rodziny, która co najmniej w połowie jest polska. Wszystkim nam powinno być miło, że człowiek urodzony i wychowany poza Polską, o Polsce sobie przypomina i chce potwierdzić, bo to nie było nadanie, tylko potwierdzenie obywatelstwa – zauważa.

To świadczy o tym, że Polska, wbrew temu, co niektórzy mówią, nadal jest miejscem atrakcyjnym na świecie i w Europie i że ludzie, którzy mają w sobie choćby cząstkę polskiej krwi, czują, że to jest dla nich coś ważnego. Dodatkowo cieszy fakt, że bardzo dobry piłkarz, jakim jest pan Matty Cash, może zostać powołany do reprezentowania Polski w piłce nożnej – dodaje wojewoda.

Mający polskie pochodzenie Cash to urodzony w Slough pod Londynem boczny obrońca, mogący występować również jako skrzydłowy. Do 2020 roku grał w Nottingham Forest, skąd przeszedł do Aston Villi.

Selekcjoner Sousa nie ukrywał, że zależy mu na pozyskaniu Casha do kadry. Być może piłkarz będzie już do jego dyspozycji na listopadowe mecze eliminacji mistrzostw świata z Andorą i Węgrami.

Czytaj też:

Matty Cash coraz bliżej kadry. Jest kluczowy podpis wojewody

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone