SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Time management dla młodzieży. Licealistki uczą zarządzania czasem

Time management dla młodzieży/fot. RDC

Time management dla młodzieży – uczennice warszawskiego liceum im. Staszica uczą zarządzania czasem. Swoją wiedzę przekazują przez Instagram lub Tik Toka. Przygotowują też stronę internetową z e-bookiem o podstawach planowania.

Zarządzanie czasem to bardzo przydatna umiejętność – mówiła w „Poranku RDC” licealistka Martyna Wiśniewska. – Jak nie mamy ograniczonego czasu, mamy jedną czynność na cały dzień, to to odwlekamy. A jak ja wiem, że mam godzinę, to się spinam. Stosuje np. techniki jak się efektywnie uczyć czy robić inne rzeczy. I faktycznie to ma pewne podłoże, że ja mam godzinę, muszę się spiąć i to zrobić – tłumaczyła.

Tego nie da nauczyć się w szkole – dodała. – To jest umiejętność, którą każdy z nas musi sobie wyrobić. Zarządza czasem każdy z nas. Robimy to bardziej lub mniej świadomie. Każdego z nas natomiast czas dotyczy, więc my chcemy pokazać, jak zarządzać nim świadomie – wyjaśniła.

Najlepiej zacząć od małych kroczków – radziła Iga Śliwska. – Najlepiej zacząć od takiej listy, czyli wypisujemy sobie, co mamy zrobić, ile mniej więcej mamy czasu, ile nam to zajmie i potem to dostosować. Wziąć też pod uwagę nasze priorytety, co musimy zrobić na początku, co jest najważniejsze. Popróbować tak robić parę razy i jeśli już czujesz się z tym komfortowo, pójdź dalej, zaplanuj coś w czasie. Czyli dokładnie, że mam pół godziny na to, godzinę na to – tłumaczyła.

Uczennice obserwuje 12 tys. osób. Na realizację strony zebrały 500 złotych i pozyskały trzech partnerów.

Posłuchaj całej rozmowy:

Poranek RDC: Jak skutecznie zarządzać swoim czasem? Podpowiadają uczennice liceum Staszica

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone