SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Terytorialsi przebadają blisko 2 tys. pracowników szkół w Radomiu

zdjęcie ilustracyjne/fot. PAP/Tytus Żmijewski

Prawie 2 tys. nauczycieli i pracowników szkół przebadają do końca tygodnia pod kątem koronawirusa żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu. W akcji weźmie udział ponad 20 żołnierzy Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Do zadań terytorialsów należy pobieranie wymazów, natomiast badania prowadzić będą Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu i Laboratorium Analiz Genetycznych w Warszawie.

W akcję poboru wymazów zaangażowani są przeszkoleni pod tym kątem żołnierze. – Terytorialsi z Radomia od ubiegłego roku z powodzeniem obsługują zorganizowany w mieście mobilny punkt poboru wymazów drive thru. Jestem przekonany, że sprawdzą się również podczas badań przesiewowych wśród pracowników szkół – zaznaczył pełniący obowiązki dowódcy 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu mjr Artur Wasilewski.

Bezpieczny powrót do szkoły 

Badania prowadzone są od poniedziałku w mobilnym punkcie wymazowym zlokalizowanym przy Wojskowym Ośrodku Sportowym na radomskim Sadkowie.

Zgodnie z planami rządu od przyszłego tygodnia do szkół mają wrócić uczniowie klas I-III. – Chcemy, aby ten powrót był bezpieczny dla wszystkich – dla dzieci i ich bliskich, ale także dla nauczycieli i ich rodzin. Dzięki naszemu zaangażowaniu możliwe będzie zmniejszenie ryzyka zakażenia do minimum – stwierdził dowódca 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Witold Bubak.

Czytaj też:

Testy nauczycieli na koronawirusa. W Radomiu niewielu chętnych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone