SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Terytorialsi” oddają i zbierają w stolicy krew dla potrzebujących

fot. PAP/Jakub Kamiński

5. i 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zorganizowała w Warszawie na pl. Piłsudskiego Piknik „Krwioobiegu Terytorialsa”. W czasie pikniku można było oddać krew w mobilnym ambulansie z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku, ale także skorzystać z wielu badań i porad zdrowotnych.

Sierżant Robert Kowalewski z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, podkreślił, że oprócz obrony terytorialnej żołnierze pomagają na wiele innych sposobów.

– To 2. edycja akcji, tym razem pod patronatem ministra obrony narodowej, Mariusza Błaszczaka, w ramach akcji „Spokrewnieni służbą”. „Krwioobieg Terytorialsa” wpisuje się w działania Wojsk Obrony Terytorialnej a głównym celem żołnierzy, oprócz obrony terytorialnej kraju jest pomoc społeczna- dodał sierżant Robert Kowalewski.

Koordynator akcji honorowego oddawania krwi, starszy sierżant Adrian Dubiel, zaznaczył, że akcje mają na celu zebrać, jak najwięcej krwi, niezbędnej do pomocy poszkodowanym.

– Jako Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, jesteśmy bardzo skupieni na lokalnym społeczeństwie. Te akcje powinny być cyklicznie organizowane, podobnie jak organizowane są w naszych batalionach, kiedy co 2-3 miesiące zbierają się żołnierze i oddają krew lokalnej społeczności. Podczas 2. edycji „Krwioobiegu Terytorialsa”, do tej pory zebrano 152 litry krwi – podkreślił.

Cała akcja „Krwioobiegu Terytorialsa”, organizowana jest w sobotę w siedmiu miastach. Tegoroczna edycja projektu trwa od 7 do 23 czerwca i zaplanowana jest w 12 miastach. Wezmą w niej udział „Terytorialsi” ze wszystkich 13 Brygad Obrony Terytorialnej.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone