SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Telefon zaufania i czat dla dzieci z Ukrainy w biurze RPD

Nauka języka polskiego dla dzieci z Ukrainy w Płocku/zdjęcie ilustracyjne/fot. Pixnio

Rzecznik Praw Dziecka rozszerzył działalność zespołu Dziecięcego Telefonu Zaufania. Oprócz specjalnych dyżurów telefonicznych w języku ukraińskim i rosyjskim działa już internetowy czat z pomocą psychologiczną w tych językach.

Czat zaufania online oraz bezpłatna porada prawna. Z takich usług mogą już korzystać we własnym języku uchodźcy z Ukrainy. Specjaliści z biura Rzecznika Praw Dziecka obsługują czat oraz telefon zaufania przez kilkadziesiąt godzin tygodniowo.

– Tak naprawdę ile dzieci, tyle różnych trudności, także szereg problemów związanych z doświadczeniem wojny, ale też z adaptacją w szkole, czy po prostu trudności związane ze zdrowiem psychicznym – mówi Aleksandra Maciapa, psycholog.

Odzew na naszą pomoc jest duży  – dodaje Maciapa. – Codziennie odbieramy naprawdę wiele telefonów od osób z Ukrainy. Od rodziców w sprawie dzieci, jak też od samych dzieci. Ten czat jest takim ukłonem w stronę tych osób i kolejną możliwością uzyskania pomocy – podkreśla.

Odnośnik do czatu znajduje się na stronie Rzecznika Praw DzieckaAby uzyskać pomoc w języku ukraińskim czy rosyjskim należy wybrać odpowiednią ikonkę w danej wersji językowej.

Numer Dziecięcego Telefonu Zaufania  to 800-12-12-12.

Czat w języku polskim jest dostępny przez całą dobę. Poradę prawną w języku ukraińskim i rosyjskim można uzyskać w każdy poniedziałek między osiemnastą a dwudziestą.

Czytaj też: Uchodźcy w płockich szkołach. Co ze świadectwami? „Zadecyduje rada”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone