SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Teatry i muzea na Mazowszu za złotówkę. Oferta dla uczniów

Za złotówkę do muzeum i teatru/fot. mazovia/pl

Za złotówkę do muzeum i teatru w Warszawie oraz wielu innych mazowieckich miastach. Tyle będzie kosztować ucznia m.in. spektakl w Teatrze Polskim, koncert zespołu Mazowsze czy wizyta w Muzeum Sportu i Turystyki. Resztę dopłaci samorząd.

„Za złotówkę do muzeum i teatru” to oferta dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. – Z Warszawy, Płocka, Ciechanowa, Załusk, Korczewa, po prostu z całego województwa mazowieckiego zapraszamy wszystkich w formach grup zorganizowanych, zaanonsowanych w danej instytucji. Na stronie internetowej są wzory takiego zgłoszenia – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Jest w czym wybierać

Wybór jest duży, to m.in. muzea, teatry, ale nie tylko. – To 26 instytucji samorządu województwa mazowieckiego, jak Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Archeologiczne. Muzeum Ruchu Ludowego, Teatr Polski, Warszawska Opera Kameralna – wylicza Raboszuk.

Do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza jego dyrektor Sławomir Majcher – To jest rzeczywiście miejsce bardzo przyjazne dzieciom i młodzieży. Tutaj młodzi ludzie poznają historię nie tylko sportu czy olimpizmu, ale tu jest historia Polski, regionu, pewnych zasad czy idei olimpijskich, które są uniwersalne. To wszystko tutaj za tę symboliczną złotówkę będzie można poznać – zachęca Majcher.

Zarząd województwa na realizację programu przeznaczył 6 mln zł.

Celem projektu, jak podkreślono w informacji samorządu Mazowsza, jest to, aby instytucje kultury, podległe marszałkowi województwa, stały się bardziej dostępne dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcą programu jest Ludwik Rakowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Jak zauważył mazowiecki urząd marszałkowski, nowy program samorządu tego województwa to także szansa na promocyjne zwiedzenia instytucji kultury oddalonych od miejsca zamieszkania uczniów, a tym samym możliwość poznania nowych miejsc na mapie kulturalnej regionu i skorzystania z różnorodnych propozycji kulturalnych, w tym wzięcia udziału np. w lekcjach muzealnych. Lista placówek dostępna jest TUTAJ.

Czytaj też:

Instytucje kultury dla uczniów na Mazowszu za symboliczną złotówkę

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone