Tauron Basket Liga: Rosa Radom pokonała 64:62 Polfarmex Kutno

• 17.04.2016 22:45

• Aktualizacja: 21:36 25.07.2022

W 29. kolejce rundy zasadniczej TBL Rosa Radom pokonała 64:62 (17:14, 16:16, 11:16, 20:16) Polfarmex Kutno.
W starciu drużyn, które mogą na siebie trafić w play-off, Rosa Radom okazała się minimalnie lepsza w Kutnie od Polfarmeksu 64:62. Dzięki zwycięstwu radomianie zachowali szanse na zajęcie drugiego miejsca przed play-off. Z kolei zespół trenera Jarosława Krysiewicza nie wygrał żadnego meczu z drużynami z pierwszej piątki.

Bohaterem radomian był Amerykanin Torey Thomas, który przy prowadzeniu gospodarzy 62:60 trafił zza linii 6,75 m na 11,3 s przed końcem czwartej kwarty. Potem, sfaulowany taktycznie, wykorzystał jeszcze jeden rzut wolny. Koszykarze z Kutna mogli wygrać spotkanie, gdyby inny gracz z USA, Josh Parker, trafił spod kosza, przy dwupunktowej przewadze swojej ekipy, gdy zegar wskazywał mniej niż pół minuty do końca.

Punkty

Polfarmex Kutno: Jarosław Zyskowski 16, Michael Fraser 12, Michał Gabiński 11, Joshua Parker 11, Grzegorz Grochowski 4, Marcin Malczyk 3, Krys Faber 3, Mateusz Bartosz 2.

Rosa Radom: Torey Thomas 15, Igor Zajcew 13, Calvin Dorsey Harris Jr. 12, Michał Sokołowski 9, Daniel Szymkiewicz 5, Robert Witka 4, Kim Adams 4, Łukasz Bonarek 2, Damian Jeszke 0.