SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Tarczyn. Dziś zarzuty dla kierowcy, który miał potrącić rowerzystów

fot. KPP w Piasecznie

45-latek podejrzewany o wjechanie w grupę kolarzy koło Tarczyna zostanie dziś przesłuchany i usłyszy zarzuty. Czynności zaplanowano przed godziną 11. Wczoraj było to niemożliwe, mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie. W zdarzeniu zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne.

Jak poinformowała w czwartek prokuratura rejonowa w Grójcu, obecnie jest gromadzony materiał dowodowy. Chodziło nie tylko o oględziny dokonane na miejscu zdarzenia, ale także o opinie biegłych w zakresie kategorii obrażeń doznanych przez pokrzywdzonych.

Najpierw śledczy zbierali komplet materiału dowodowego, który jest analizowany. Dziś ma być przesłuchany kierowca samochodu. Prokuratura zapowiada wniosek o tymczasowy areszt.

Nawet 12 lat więzienia

Obecnie podejrzewany jest zatrzymany i przebywa w policyjnej izbie zatrzymań.

Stołeczna policja zamieściła na twitterze wpis, w którym poinformowała, że „nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 45-latkowi podejrzanemu o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym”. „Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy osobom poszkodowanym. Został ustalony i zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Tarczynie” – przypomnieli funkcjonariusze z KSP.

 

Wypadek pod Tarczynem

Do wypadku doszło w środę przed godziną 20. Kierowca samochodu osobowego wjechał w grupę 12 kolarzy, nie zatrzymał się i uciekł. Jeden z kolarzy zmarł, a czterech z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Przebieg wypadku zrelacjonowała Magdalena Gąsowska z piaseczyńskiej policji.

Na łuku drogi wjechał na lewe pobocze, po czym wrócił na lewą część, zderzył się z grupą rowerzystów. W wyniku tego zdarzenia na miejscu śmierć poniosła jedna osoba, natomiast cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala. Pozostałym uczestnikom zdarzenia udzielono pierwszej pomocy – powiedziała.

Kierowca to mieszkaniec gminy Tarczyn. Magdalena Gąsowska powiedziała, że mężczyznę zatrzymano w miejscu zamieszkania.

W wyniku szeroko zakrojonej akcji policji, po sprawdzeniu kilku miejsc, został zatrzymany potencjalny sprawca tego zdarzenia. To 45-letni mieszkaniec gminy Tarczyn. W chwili zatrzymania miał około promila alkoholu w organizmie. Teraz jest w policyjnym areszcie – poinformował Radio dla Ciebie Marcin Jabłoński z Komendy Stołecznej Policji.

Na posesji był też samochód, którym kierowca wjechał w rowerzystów. Auto zostało odholowane na policyjny parking i zabezpieczone procesowo.

Czytaj też:

Tarczyn. Kierowca podejrzewany o potrącenie rowerzystów zatrzymany

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone