SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

T. Świątek o „igomanii” po French Open: pomagali ochroniarze

Łukasz Starowieyski (L) i Tomasz Świątek (P)/fot. RDC

Musieliśmy zatrudnić ochroniarzy, a za nami jak cień poruszali się paparazzi – mówił w Radiu dla Ciebie Tomasz Świątek. Ojciec Igi Świątek, która sensacyjnie wygrała tegoroczny French Open, mówił w „Magazynie Sportowym RDC” o cenie sukcesu.

Pierwsze dni po powrocie z Paryża były i piękne, i bardzo trudne – mówił Tomasz Świątek. – Dla mnie ta „igomania”, „świątkomania” – jak niektórzy mówią – jest niebywała. Nie sądziłem nawet w najśmielszych oczekiwaniach, że to będzie miało takie przełożenie – dodał.

Iga i jej sztab musieli zmierzyć się z niezwykłym wzrostem popularności. – Te pierwsze dni były trochę szaleńcze. Nie ukrywam, że mieliśmy ochronę, mieliśmy zabezpieczenie, bo okazuje się, że wszyscy nagle chcieliby Igę zobaczyć, sfotografować się, dostać autograf. Iga jest bardzo otwarta i nigdy się przed tym nie chowała, nie kryła, ale nie mogą wszyscy na raz do niej podejść – tłumaczył Świątek.

Tenisistkę zaczęli też śledzić paparazzi. – Paparazzi faktycznie jeździli za nami, wykonywali jakieś dziwne ruchy, np. przejeżdżali na czerwonym świetle, jechali na czwartego. Totalne wariactwo – mówił ojciec tenisistki.

Ojciec mistrzyni Rolanda Garrosa wierzy, że z czasem fala zainteresowania nieco opadnie, aby Iga mogła względnie normalnie przygotować się do nowego sezonu.

19-latka ostatni tydzień spędziła na wakacjach nad polskim morzem. Do treningu ma wrócić w listopadzie. Dzięki wygranej w tegorocznym French Open Iga Świątek awansowała na najwyższa w karierze, 17. miejsce w rankingu WTA.

Posłuchaj całej rozmowy:

Magazyn Sportowy: triumf we French Open, i co dalej?

Czytaj też:

Warszawianka Iga Świątek wygrała w finale French Open

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone