SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Szukam ciekawych ludzi”. Studio Buffo ogłosiło casting do „Metra”

Od lewej: Piotr Zubek i Janusz Józefowicz/fot. RDC

Studio Buffo szuka wokalistów do musicalu „Metro”. O fenomenie tego spektaklu, który na scenie jest od blisko 30 lat, opowiadał w „Poranku RDC” dyrektor artystyczny teatru Janusz Józefowicz.

„Metro” się zmienia, jak i wykonawcy, ale nie zmienia się jedno, że nastoletnia publiczność, bo do takiej był przede wszystkim adresowany, dzisiaj nie ma problemu z identyfikacją z tą historią. To jest największy sukces tego spektaklu i największa siła, że daje młodym ludziom szansę na bezpośrednią identyfikację – mówił Józefowicz.

W pierwszej obsadzie wystąpili m.in. Edyta Górniak, Katarzyna Groniec i Robert Janowski. Teraz twórcy musicalu przygotowują odświeżoną wersję „Metra”.

Szukam ciekawych i interesujących ludzi – mówił w Radiu dla Ciebie Józefowicz. – Dzisiaj jest tak, jak kiedyś. Ci ludzie opowiadają o sobie, o swoich problemach, oczekiwaniach, marzeniach. Sposób, w jaki o tym opowiadają, musi być interesujący i atrakcyjny dla widza. W związku z tym szukamy tego czegoś, co będzie przyciągało wzrok na scenie i co będzie stanowiło atrakcyjną propozycję artystyczną – wyjaśnił reżyser.

Musical o grupie młodych artystów opowiadających o swoich marzeniach miał premierę w Warszawie trzydzieści lat temu. Rok później został zaprezentowany na Broadwayu. Do tej pory obejrzało go ok. dwóch milionów widzów. Muzykę napisał Janusz Stokłosa, a za scenariusz, choreografię i reżyserię odpowiedzialny jest Janusz Józefowicz.

Casting do musicalu „Metro” odbędzie się w poniedziałek w Studio Buffo w Warszawie przy ul. Konopnickiej 6. Skierowany jest do osób w wieku od 14 do 28 lat. Więcej szczegółów nt. przesłuchania TUTAJ.

Posłuchaj całej rozmowy:

Poranek RDC: plany Studio Buffo na nowy sezon

Czytaj też:

„Tylko sztuka”. Wyjątkowe rzeźby w Łazienkach Królewskich

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone