SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Szukali narkotyków, znaleźli podrabiane perfumy. Za 800 tys. zł

fot. KWP Radom

Około 800 tys. zł. straciłyby firmy, których loga umieszczono bezprawnie na podrabianych perfumach zarekwirowanych przez policjantów. Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Radomiu zatrzymali na terenie powiatu białobrzeskiego dwóch mężczyzn, przy których znaleźli także marihuanę o czarnorynkowej wartości kilkunastu tysięcy zł.

W minioną sobotę, na terenie powiatu białobrzeskiego, na drodze krajowej nr 7 policjanci zatrzymali dostawczego mercedesa, którym poruszał się 34-latek. Pojazd wyładowany był po dach „trefnym” towarem, który miał być sprzedawany na terenie województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Jak wyliczyli mundurowi, gdyby podrabiane perfumy trafiły na rynek, firmy produkujące ich oryginalne odpowiedniki straciłyby blisko 800 tys. zł.

W czasie sprawdzania samochodu policjanci odnaleźli także narkotyki, które były ich głównym celem. Mężczyzna ukrył prawie 300 gr marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 13 tys. zł. Zatrzymano także 40-letniego mieszkańca powiatu białobrzeskiego. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Starszy z nich został po wykonaniu czynności zwolniony do domu, natomiast młodszy z zatrzymanych został dowieziony do grójeckiej prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia.

Policja, przy współpracy z prokuraturą, stara się ustalić miejsce pochodzenia nielegalnych perfum.

Mazowieccy policjanci przypominają też, że kupując wyroby kosmetyczne niewiadomego pochodzenia, nie tylko dajemy zarobić przestępcom, ale także narażamy siebie na utratę zdrowia, ponieważ w podrabianych perfumach stosowane są nieprzebadane chemikalia.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone