SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Filia wojskowego szpitala za dwa lata w Legionowie

fot. RDC

Władze Wojskowego Instytutu Medycznego złożyły wniosek do legionowskiego starostwa o wydanie pozwolenia na budowę szpitala. Placówka powstanie na bazie istniejącej obecnie w Legionowie przychodni wojskowej.

Filia warszawskiego instytutu będzie miała kilka oddziałów: chirurgii, chorób wewnętrznych, kardiologii, intensywnej terapii, a także z okulistyki oraz z oddziału ginekologiczno-położniczego. Do tego będą dwie sale operacyjne. – Placówka będzie zatrudniać 250 lekarzy i pracowników medycznych. Budowa ruszy jesienią – poinformował minister Mariusz Błaszczak.

Zaplecze medyczne dla wojska 

– Dwa lata potrwa budowa szpitala w Legionowie – oświadczył Minister Obrony Mariusz Błaszczak. Minister spotkał się z seniorami oraz uczestnikami konferencji poświęconej współdziałaniu służb ratowniczych, którą zorganizowano w Białobrzegach koło Nieporętu.

– Szpital w Legionowie będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie – powiedział szef MON. Minister tłumaczył, że skoro resort zwiększa liczebność armii i więcej wojska będzie także w Legionowie, to musi być również zapewnione zaplecze medyczne dla tego wojska. Natomiast w czasie pokoju z takiej placówki będą też korzystać, jak mówił szef MON także cywile, mieszkańcy Legionowa i powiatu legionowskiego.

Przy okazji konferencji, w której wziął udział szef MON, odbyło się spotkanie z seniorami i konsultacje lekarskie dla tej grupy. Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego tłumaczyli między innymi osobom starszym, jak należy zachowywać się w trakcie upalnych dni. Apelowali o noszenie nakryć głowy i picie dużej ilości wody.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone