SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Oddział zakaźny w płockim szpitalu znów ze statusem covidowym?

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku/fot. www.wszplock.pl

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku walczy o przywrócenie statusu covidowego oddziałowi zakaźnemu. Lecznica już wcześniej występowała do Wojewody Mazowieckiego o przywrócenie tego statusu, jednak bezskutecznie. Tymczasem na oddziale zakaźnym przebywają głównie pacjenci z potwierdzonym zakażeniem, albo oczekujący na wynik testu.

Szpital obawia się, że w związku z obecnym obłożeniem dla innych pacjentów może zabraknąć łóżek.

– Oddział zakaźny już teraz w praktyce jest oddziałem covidowym. Dzisiaj jest dwunastu, ale było i szesnastu i piętnastu pacjentów. Mamy tylko osiemnaście izolatek. Nie da się prowadzić innych chorób zakaźnych, skoro w każdej chwili może nam przybyć pacjentów z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa – mówi dyrektor szpitala Stanisław Kwiatkowski

W najbliższych dniach szpital znów wystosuje pisma w sprawie uznania oddziału zakaźnego za przeznaczony dla chorych z koronawirusem. – Po raz drugi będę występował teraz do Wojewody, do Marszałka, do Konsultanta, do Ministra – dodaje dyrektor.

Jak informuje szpital  – problem polega m.in. na tym, że nie wiadomo, w jaki sposób NFZ rozliczy się ze szpitalem za leczenie pacjentów z COVID-19.

Sytuacja epidemiologiczna w Płocku

Według aktualnych danych przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku, od początku wybuchu epidemii w regionie wykryto w sumie 67 przypadków zakażenia koronawirusem. Choroba u 2 osób zakończyła się zgonem, a 30 zostało uznanych za ozdrowieńców. Na kwarantannie domowej przebywają obecnie 433 osoby, 7 jest hospitalizowanych, a na 51 nałożono nadzór epidemiologiczny.

Czytaj też: Płock. Szpital św. Trójcy wznowił przyjęcia na wszystkie oddziały

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone