SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Szpital Południowy w Warszawie wznowi przyjęcia? Są nowe ustalenia

Szpital Południowy w Warszawie. Fot. Rafał Guz/PAP

Instalacja tlenowa w Szpitalu Południowym w Warszawie będzie poprawiona. Takie ustalenia pojawiły się na dzisiejszym spotkaniu przedstawicieli ratusza z ministerstwem zdrowia i wojewodą mazowieckim.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Placówka z powodu niewydolności technologicznej wstrzymała przyjęcia pacjentów chorych na COVID-19. Instalacja tlenowa nie była przystosowana do tak dużej liczby pacjentów wymagających wsparcia w oddychaniu.

Aktualnie mamy 194 pacjentów na łóżkach „zwykłych”, 42 na łóżkach respiratorowych. Po konsultacjach ze specjalistami wiemy, że maksymalny limit, kiedy możemy przyjąć pacjentów, jest odrobinę wyższy, czyli 196 „normalnych” i 50 respiratorowych. Wtedy instalacja tlenowa jest w pełni wydajna i wtedy też możemy zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pacjentom – mówi Radiu dla Ciebie Marzena Wojewódzka z urzędu miasta.

Zapowiedziano również, że niedługo ponownie uruchomiony zostanie szpital tymczasowy na Okęciu. W szczycie poprzedniej fali koronawirusa było tam około 140 łóżek, w tym 30 na intensywnej terapii.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, dziś na Mazowszu zanotowano 1130 nowych zakażeń koronawirusem, z czego 418 w Warszawie. Z powodu COVID-19 na terenie województwa zmarło 14 chorych.

Czytaj też:

Szpital Południowy wstrzymał przyjęcia. Problemy z tlenem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone