SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Znamy dokładny termin ponownego otwarcia Szpitala Narodowego

Szpital Narodowy wznawia pracę/fot. KPRM/Daniel Gnap/PAP/Paweł Supernak

Szpital na Stadionie Narodowym w Warszawie wznawia działanie. Pacjentów zacznie przyjmować 25 listopada – te doniesienia potwierdza rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz. We wtorek odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego w tej sprawie.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Wojewoda wydał decyzję, w której wskazał, że szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym powinien zacząć działanie od 25 listopada. Mówimy o uruchomieniu stu łóżek, w tym 10 respiratorowych – powiedziała Radiu dla Ciebie Ewa Filipowicz.

Będzie to czwarta tymczasowa placówka w Warszawie, ósma na Mazowszu do walki z COVID-19 – wcześniej w stolicy uruchomiono modułowy szpital przy Szaserów oraz placówkę na Okęciu. W całości szpitalem covidowym jest też Szpital Południowy. Poza tym placówki tymczasowe uruchomiono w Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce i Płocku.

Potrzebny czas na zgromadzenie personelu

Tydzień temu o otwarciu Szpitala Narodowego informował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Prawdopodobnie w połowie listopada uruchomimy szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym. Potrzeba nam około dwóch tygodni. Infrastrukturę możemy przywrócić szybciej, natomiast dużo więcej czasu potrzeba na zgromadzenie personelu medycznego – mówił wtedy.

Więcej łóżek

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował dziś, że planowane jest otwieranie kolejnych łóżek dla zakażonych.

Do 20 grudnia uruchomimy dodatkowe 13 tys. łóżek dla pacjentów z COVID-19, z czego w samym tylko listopadzie – siedem tysięcy. W okolicach 20 grudnia chcemy mieć ok. 33 tys. miejsc covidowych w systemie, przygotowanych na ten odroczony o tydzień, dwa, szczyt czwartej fali, który będzie miał miejsce w szpitalach – poinformował.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 16 590 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Resort poinformował też, że w ciągu ostatniej doby zmarły 282 osoby z koronawirusem. Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 3 230 634 przypadki. Zmarło 79 161 osób z COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś też o 3213 przypadkach zakażenia koronawirusem na Mazowszu. W wyniku COVID-19 ostatniej doby zmarło 28 osób, z czego 24 miały choroby współistniejące. W województwie dla zakażonych są łącznie 2894 łóżka. 2379 z nich jest już zajętych. Na 270 respiratorów w użytku jest już 247.

Czytaj też:

Płocki szpital tymczasowy prawie zapełniony w pierwszej dobie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone