SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Znów zmiany na stacji Rembertów. Szósty raz w krótkim czasie

PKP Warszawa Rembertów, tłok w pociągach/fot. RDC

Szósty raz w ciągu kilku miesięcy zmieni się rozkład jazdy pociągów w Rembertowie. W związku z trwającym remontem linii kolejowej, 23 sierpnia pojawi się nowy rozkład. Mieszkańcy – jak sami mówią – nie zdążyli jeszcze zapamiętać pociągów z poprzedniego.

O problemie przepełnionych pociągów w Rembertowie w porannych godzinach szczytu informowaliśmy już w marcu, później też w lipcu – przy okazji kolejnej zmiany rozkładu jazdy.

Po kilku tygodniach od wprowadzenia ostatnich korekt w kursowaniu pociągów, pasażerów czekają kolejne – 23 sierpnia. Mieszkańcy przyznają, że pociągów wciąż jest mało, a ciągłe zmiany rozkładu nie rozwiazują problemu, tylko go pogarszają.

– Powinno być więcej pociągów. Fajnie gdyby dodano kilka połączeń nocnych. Rano czasem nie ma jak wejść do wagonu. Wchodzi się w internet, dzisiaj się patrzy a następnego dnia pociąg przyjeżdża o innej godzinie – mówią pasażerowie.

Karol Jakubowski z PKP PLK obiecuje, że w nowym rozkładzie znajdzie się więcej połączeń. Np. między 6 a 8 rano jest teraz 11 pociągów do centrum. Od 23 sierpnia ma być ich 15. – Na częste zmiany rozkładu mają wpływ prowadzone prace remontowe – mówi Jakubowski.

My te wpływy uwzględniamy w rozkładzie jazdy, i każdy podróżny, który korzysta z przystanku – ma dokładne informacje o tym, jak te pociągi kursują, ponieważ ta aktualna informacja znajduje się m.in. w rozkładzie jazdy, ale też w internetowym portalu pasażera – wyjaśnia.

Kolejna zmiana rozkładu jazdy pociągów w Rembertowie planowana jest na 14 października. Później – w związku z kolejnymi pracami remontowymi – rozkład zmieni się jeszcze w listopadzie.

Czytaj też: Zmiany na kolei. Dalszy ciąg prac przy stacji Warszawa Rembertów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone