SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Szkolne ulice przyjazne dzieciom. Trwają zapisy do projektu

Szkoła Podstawowa nr 206 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie/fot. Qkiel, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Dzieci i ich rodzice zaprojektują okolice szkół. Trwa nabór do projektu „Alternatywna Warszawa – Nowa Szkolna Ulica”. Chcemy stworzyć przestrzenie, w których dzieci mogłyby realizować swoje potrzeby – mówiła w audycji „Jest sprawa” koordynatorka inicjatywy Agnieszka Krzyżak-Pitura.

Czekamy na zgłoszenia – zaznaczyła Agnieszka Krzyżak-Pitura. – Chcemy współpracować z pięcioma grupami z Warszawy, takimi lokalnymi społecznościami, które się do nas zgłoszą, które mają otwartość na to, żeby porozmawiać o szkolnej ulicy. Do grupy się może zgłosić nie tylko rodzic dziecka czy samo dziecko, ale może też być to lokalny mieszkaniec – dodała.

Szkolna okolica powinna zagwarantować bezpieczeństwo najmłodszym.

Chcemy się wspólnie zastanowić, w jaki sposób ta szkolna ulica mogłaby całkowicie lub w jakimś określonym czasie, kiedy dzieci jest najwięcej, wyglądać tak, żeby była czymś innym niż arterią przejazdową dla samochodów i podrzucania dzieci do szkoły, żeby była przestrzenią, w której dzieci mogłyby realizować swoje potrzeby – tłumaczyła koordynatorka.

Chcemy wsłuchać się w potrzeby uczniów – podsumowała w audycji „Jest Sprawa”. – Świat wygląda inaczej niż z perspektywy dorosłego, jak się ma 120 cm wzrostu i czasami jedyne co widzimy, to samochody zaparkowane na ulicy – podkreśliła.

Zgłoszenia do projektu można wysyłać do 23 stycznia. Więcej informacji TUTAJ.

Posłuchaj całej rozmowy:

Jest sprawa: Projekt „Alternatywna Warszawa – Nowa Szkolna Ulica”. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone