SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rekrutacja do Szkoły Ukraińskiej w stolicy na nowy rok. Jest formularz

Szkoła Ukraińska w Warszawie/fot. KIK - Klub Inteligencji Katolickiej/Facebook

Choć nie ma jeszcze decyzji dotyczącej przedłużenia działalności Szkoły Ukraińskiej w Warszawie, dyrekcja już myśli o rekrutacji na nowy rok szkolny. Na stronie placówki można wypełnić formularz przyjęcia. Dzięki niemu będzie można zbadać zapotrzebowanie na lekcje dla uczniów z Ukrainy.

To jest formularz online. Dzięki temu będziemy wiedzieć, z jaką skalą mamy do czynienia i w którą stronę iść – wyjaśnia Radiu dla Ciebie wicedyrektor szkoły Antonina Michałowska.

Szkoła Ukraińska mieści się przy ulicy Grójeckiej w budynku Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Umowa najmu jest ważna do końca czerwca.

Nauczyciele zostają

Aby nauka dla dzieci ukraińskich była kontynuowana w nowym roku szkolnym, trzeba spełnić jeden warunek – lekcje dla uchodźców nie mogą kolidować z planem zajęć studentów uczelni.

Korzystaliśmy z budynków tylko w weekendy. Jednak część rzeczy w salach została pozmieniana i trzeba zobaczyć, czy da się to pogodzić – wyjaśnia rektor uczelni Monika Madej.

Nauczyciele ze Szkoły Ukraińskiej w znacznej większości nadal oferują swoje wsparcie w nauce. – Chcieliśmy się zorientować, czy w ogóle mają zamiar z nami zostać. Okazuje się, że ponad 90 procent z nich chce zostać. To już jest dobry znak, bo mamy z kim pracować – zauważa Michałowska.

Uchodźcy do szkoły na nowy rok mogą się zgłaszać do 30 czerwca. Obecnie w Szkole Ukraińskiej znajduje ok. 240 uczniów. Placówka powstała w kwietniu z myślą o tym by dzieci, które uciekły przed wojną, mogły w Warszawie spokojnie dokończyć rok szkolny.

Czytaj też:

Szkoła ukraińska wróci jesienią? Jest szansa, ale pod warunkiem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone