SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Szkoła Główna Handlowa będzie współpracować z miastem

fot. um.warszawa.pl

Zacieśnienie współpracy między Warszawą a Szkołą Główną Handlową i stypendia dla doktorantów zajmujących się tematami istotnymi dla rozwoju miasta – to niektóre z założeń podpisanego w poniedziałek porozumienia pomiędzy miastem stołecznym a uczelnią.

Porozumienie podpisali prezydent stolicy Rafał Trzaskowski oraz rektor Szkoły Głównej Handlowej prof. Marek Rocki.

Działania na rzecz Warszawy

Jak poinformowali przedstawiciele uczelni, porozumienie jest potwierdzeniem wcześniejszych inicjatyw i chęci kontynuowania działań na rzecz Warszawy. Ma ułatwić miastu nawiązywanie i koordynację współpracy z SGH, jak również pozwolić lepiej wykorzystać dla potrzeb stolicy potencjał naukowo-badawczy uczelni.

Chcemy współpracować z uczelniami, ponieważ jest to najmocniejsza strona naszego miasta – podkreślił Rafał Trzaskowski podczas poniedziałkowej uroczystości.

Jak wyjaśnił, stąd właśnie wziął się pomysł na jeden z elementów porozumienia – fundowanie stypendiów dla doktorantów, którzy będą zajmowali różnymi aspektami funkcjonowania miasta. – To jest dla nas szczególnie ważne: będziemy zachęcali doktorantów, żeby się zajmowali tematami istotnymi dla miasta, zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestię innowacyjności, ale i nie tylko – dodał.

Modernizacja terenu

Porozumienie zakłada także powołanie wspólnej grupy roboczej, która wypracuje rekomendacje zmian przestrzennych terenu wokół kampusu SGH. – Mamy tutaj tereny wokół istniejących historycznych budynków tereny niezagospodarowane, na których możemy stworzyć nowe gmachy, które – oprócz tradycyjnych funkcji edukacyjnych – mogą pełnić inne funkcje miejskie, z których skorzystają mieszkańcy Warszawy – powiedział rzecznik SGH Piotr Karwowski.

Czytaj też:

SGH wśród najlepszych uczelni ekonomicznych świata

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone