SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Orlen Wisła Płock rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu

fot. SPR Wisła Płock

W poniedziałek piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock oficjalnie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, na razie bez Konstantina Igropulo, Zoltana Szity oraz Michała Daszka. W poniedziałek odbył się pierwszy trening, a we wtorek w planach jest spotkanie z kibicami.

– Przywitałem zawodników, szczególnie nowych. Życzyłem im powodzenia w klubie i w życiu. Powiedziałem – witajcie wszyscy w domu, bo chcielibyśmy, by od razu poczuli się jak w rodzinie. Nowymi zaopiekowali się Marcin Wichary i Michał Daszek, który pełni w zespole rolę kapitana i choć jeszcze nie trenuje po kontuzji, to będzie się starał być przewodnikiem nowych kolegów – powiedział tuż po wyjściu z szatni prezes SPR Wisła Płock Robert Czwartek.

Otwarty trening 

We wtorek o godz. 17.30 odbędzie się otwarty dla kibiców i prasy trening. Co prawda to już tradycja, że zawodnicy rozpoczynali okres przygotowawczy od spotkania z kibicami, ale w tym roku, ze względu na wyznaczony na poniedziałek inauguracyjny mecz piłkarzy nożnych Wisły Płock, otwarte zajęcia zostały przeniesione na wtorek.

– Rzeczywiście pierwotnie chcieliśmy ten trening zrobić tradycyjnie w poniedziałek. Tak też było wygodniej dla trenera Sabate. Niemniej, gdy dotarły do mnie informacje, że będzie to mocno kolidowało z meczem piłkarskiej ekstraklasy, przenieśliśmy zajęcia na wtorek. Mam nadzieję, że ten termin będzie wszystkim zainteresowanym odpowiadał i kibice licznie przyjdą przywitać drużynę po letniej przerwie – dodał prezes.

Braki w składzie 

Pierwsze zajęcia wraz z trenerem Xavi Sabate prowadził Marcin Wichary, który po zakończeniu kariery ma pracować z bramkarzami Orlen Wisły. Na trybunach zasiadł Michał Daszek, który leczy kontuzję i na razie nie wiadomo, kiedy wróci do treningów.

„Mam informację, że proces rehabilitacyjny przynosi szybsze efekty niż zaplanowano, ale nie chciałbym zapeszyć. W zajęciach nie uczestniczył także Konstantin Igropulo, który trenuje indywidualnie, ale prawdopodobnie pojawi się we wtorek podczas spotkania z kibicami. Na pewno nie będzie 20-letniego Zoltana Szity, który z drużyną narodową Węgier jest teraz na mistrzostwach świata juniorów” – poinformował Czwartek.

Spotkania przygotowawcze 

Na początek szczypiorniści wicemistrza kraju będą trenować we własnej hali, od 6 do 8 lipca będą przebywać w Lipsku, gdzie zagrają mecz kontrolny. Kolejne sprawdziany zaplanowano na: 10 sierpnia z Gwardią Opole, 16 sierpnia z Azotami Puławy i 17 sierpnia z MMTS Kwidzyn. Od 22 do 25 sierpnia płocczanie wezmą udział w turnieju w Zaporożu, w którym obok gospodarzy wystąpią także: SKS Mińsk i GOG Handbold, zespół który wraz z Orlen Wisłą znalazł się w grupie D Ligi Mistrzów.

Rozgrywki ligowe Orlen Wisła rozpocznie przed własną publicznością 30 sierpnia spotkaniem z Azotami Puławy. Inauguracyjny mecz Ligi Mistrzów rozegra w połowie września, w Rosji z Czechowskimi Niedźwiedziami.

Po sezonie 2018/19 z zespołem pożegnali się: Marcin Wichary, Adam Borbely, Dan Racotea, Marko Tarabochia, Nemanja Obradovic, Nacho Moya, Tomasz Gębala i Jose de Toledo. Zespół natomiast wzmocnili: bramkarz Ivan Stevanovic, obrotowy Leon Susnja oraz rozgrywający: Zoltan Szita, Philip Stenmalm, Konstantin Igropulo, Niko Mindegia, Alvaro Ruiz.

Czytaj też:

„Zasługiwaliśmy na tytuł”. M. Daszek o wicemistrzostwie Orlen Wisły Płock

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone