SŁUCHAJ ONLINE
MENU

COVID-19. Szczepienia w kościołach na Mazowszu. Jednodniowa akcja w 10 parafiach w regionie

fot. PAP/Andrzej Lange

Dziś w dziesięciu parafiach na Mazowszu odbędą się szczepienia przeciwko COVID-19 – poinformował zespół prasowy Wojewody Mazowieckiego. Chętni będą się mogli zaszczepić jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

ZOBACZ MAPĘ PUNKTÓW SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 NA MAZOWSZU

Akcja szczepień w dziesięciu parafiach na terenie Mazowsza została zorganizowana przez Wojewodę Mazowieckiego. Jak poinformowano, szczepienia będą się odbywały w godzinach od 8:00 do 15:00. W każdym z punktów będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

Szczepienie jest jedyną formą walki z wirusem, jedyną szansą, że wirus wyginie i nie będzie już nikogo zabijał. Nie wiemy, w jakiej formie przyjdzie czwarta fala. Czy będzie wymagała bardziej ścisłej izolacji, zamknięcia znowu ludzi w domach, zamknięcia szkół i gospodarki. Ile istnień zabierze. Dlatego ważne jest, aby zaszczepiło się jak najwięcej mieszkańców naszej parafii, naszej gminy, naszego województwa, kraju, wreszcie świata – seniorzy, osoby dorosłe i młodzież – powiedział cytowany w komunikacie wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Zwrócił się także, by zachęcać swoich bliskich i znajomych do poddania się szczepieniu.

Punkty szczepień będą działały w najbliższą niedzielę przy dziesięciu parafiach: w Zbuczynie, Wiśniewie, Łopacinie, Klukowie, Staroźrebach, Gozdowie, Łęgu Starościńskim, Lipnikach, Jastrzębiu i w Głowaczowie.

Według danych z czwartku w całym kraju jest 17 mln osób w pełni zaszczepionych. Osób w pełni zaszczepionych na Mazowszu jest prawie 2,5 mln.

Czytaj też:

Czy niezaszczepieni studenci znajdą miejsce w akademikach?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone