SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Szajka złodziei z Płocka rozbita przez policję. Pięciu mężczyzn z zarzutami

fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Przez prawie pół roku mieli dokonywać licznych kradzieży i włamań oraz handlować narkotykami. Policja zatrzymała w Płocku pięciu mężczyzn w wieku od 20 do 28 lat. Czterech z nich zostało aresztowanych, wobec jednego zastosowano dozór policyjny.

Kryminalni rozbili szajkę złodziei grasujących na terenie miasta – poinformowała wrzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku mł. asp. Marta Lewandowska. – Czterech z nich to płocczanie w wieku od 20 do 28 lat, natomiast piąty, który zajmował się handlem skradzionych przedmiotów, to 21-latek z gminy Słubice. Jeszcze przed ich zatrzymaniem, policjanci ustalili, że członkowie grupy zajmują się również handlem narkotykami – przekazała Lewandowska. Wyjaśniła, że grupa podejrzana jest m.in. o okradanie garaży, piwnic oraz altan działkowych.

Usłyszeli zarzuty

Łupem szajki padały głównie rowery, elektronarzędzia oraz sprzęt RTV. Nielegalny proceder uprawiali od blisko pół roku. Skradzione przedmioty przechowywali w wynajmowanym mieszkaniu w Płocku oraz w budynku na terenie gminy Słubice. Część ze skradzionych przedmiotów policjanci już odzyskali – zaznaczyła Lewandowska. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży, kradzieży z włamaniami oraz handlu narkotykami, a jeden z nich zarzut paserstwa i handlu narkotykami.

Zatrzymani w obliczu zebranych dowodów przez policjantów, przyznali się do stawianych zarzutów, a jeden z nich przyznał się do blisko 15 kradzieży z włamaniami – zaznaczyła rzeczniczka płockiej policji. Jak przekazała, czterech z zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych, natomiast jeden z podejrzanych objęty został dozorem policyjnym.

Czytaj też:

Ciechanów. Internetowi sprzedawcy padają ofiarą oszustów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone