SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Święto dobrej książki” w Warszawie. Targi Wydawców Katolickich

fot. Wikimedia Commons

W Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie wydawcy z całej Polski otworzyli w czwartek swoje stoiska z książkami i płytami. Targom towarzyszą między innymi spotkania tematyczne i bloki dyskusyjne.

Szef Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, ksiądz Roman Szpakowski, zwraca uwagę, że w tym roku nawiązują one do Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród wydarzeń, które poruszają ten temat, wymienia debatę z historykiem, profesorem Andrzejem Nowakiem, aktywność Muzeum Niepodległości oraz prezentacje nowych publikacji. – Odbędą się spotkania z osobami ukazującymi, czym jest wolność dzisiaj. Odzyskaliśmy wolność i niepodległość, ale jak mówił Jan Paweł II, jest ona dana i zadana – podkreślił ks. Roman Szpakowski.

Podczas Targów Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznaje nagrody FENIKS. Ksiądz Roman Szpakowski tłumaczy, że nagrody przyznawane są osobom promującym dobre wartości. – Nagroda podkreśla wkład nagrodzonych w promocję kultury chrześcijańskiej, działania w Kościele, życie społeczne, rodzinne i naukowe – powiedział prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Podczas Targów, za promowanie książki katolickiej w mediach, przyznawane są również Feniksy Małe. Wręczenie nagród odbędzie się w sobotę o godzinie 19 w katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze.

„Święto dobrej książki”

XXIV Targi Wydawców Katolickich, określane „świętem dobrej książki”, włączają się w realizację hasła roku duszpasterskiego w Kościele „Duch, który umacnia miłość”, a także w Jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Spotkania autorskie, prezentacje i debaty odbywać się będą w salach Zamku Królewskiego oraz w namiocie w pobliżu Arkad Kubickiego. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Targi potrwają do niedzieli.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone