SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Znamy wyniki kontroli w sprawie suszarni biomasy w Kępinie

fot. Spotkanie z inwestorem ws. budowy suszarni biomasy w Kępinie/fot. Dariusz Gwiazda - Burmistrz Gminy i Miasta Grójec

Inwestor, który planuje w Kępinie w powiecie grójeckim budowę suszarni biomasy, nie naruszył przepisów prawa budowlanego – dowiedziało się Radio dla Ciebie. Znamy wnioski po kontroli, którą ponad tydzień temu przeprowadził Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Kontroli domagały się władze Grójca i mieszkańcy, którzy twierdzili, że instalacja do odzysku odpadów zaczęła już działać bez wymaganych pozwoleń.

W hali były części instalacji, a nie całość – mówi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Grójcu Michał Marchewka. – W jednym z budynków znajdują się elementy instalacji służące do suszenia biomasy. Jednak są to elementy ze sobą niepołączone. Jest to instalacja niekompletna, a magazynowana jest jedynie jej część, dlatego w dniu kontroli nie stwierdzono, żeby instalacja ta funkcjonowała w tym budynku – wyjaśnia.

Mieszkańcy gminy Grójec protestują przeciwko suszarni biomasy, ponieważ obawiają się uciążliwych zapachów. Przeciwko budowie podpisało się ponad pół tysiąca mieszkańców. Popierają ich władze regionu.

Inwestor, z którym rozmawialiśmy, zapewniał nas, że inwestycja nie będzie generować zapachu sfermentowanych jabłek, a instalacja, która stoi, nie jest suszarnią docelową.

Czytaj też:

Zakończyła się kontrola suszarni biomasy w Kępinie koło Grójca

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone