SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Sukces musicalu „Polita” w Korei. „Reakcje były zupełnie niesamowite i spontaniczne”

fot. RDC

– Natasza wyszła, zagrała „Politę” cztery razy i rozkochała w sobie koreańską publiczność. Reakcje były zupełnie niesamowite i spontaniczne – mówił w „Czasie dla Ciebie” Janusz Józefowicz. – To przede wszystkim ogromna praca całego zespołu – dodała Natasza Urbańska.

Musical „Polita” otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Daegu w Korei Południowej. Nagroda dla najlepszej aktorki trafiła do Nataszy Urbańskiej. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej w Daegu (Daegu International Contemporary Music Festival, DCMF) jest organizowany przez koreańskie Stowarzyszenie Młodych Muzyków (Young Musician’s Society).

Spektakl jest realizowany w technice stereoskopowej – publiczność ogląda musical w okularach 3D. – „Polita” jest pierwszym musicalem na świecie zrealizowanym w tej technologii  – wyjaśniał dyrektor artystyczny Teatru Buffo Janusz Józefowicz.

„Polita” to widowisko muzyczne stworzone na podstawie biografii jednej z największych gwiazd kina niemego – Poli Negri. Oprócz Nataszy Urbańskiej, można w nim zobaczyć m.in. Janusza Józefowicza, Agnieszkę Matysiak i Mariusza Czajkę.

„Byliśmy niezwykle zaskoczeni”

Jak powiedział w „Czasie dla Ciebie” Janusz Józefowicz, „Natasza wyszła, zagrała „Politę” cztery razy i rozkochała w sobie koreańską publiczność„. – Reakcje były zupełnie niesamowite, spontaniczne i fantastyczne. Byliśmy tym niezwykle zaskoczeni – podkreślił.

Natasza Urbańska dodała, że „to przede wszystkim ogromna praca całego zespołu„. – Mogliśmy w końcu zagrać tak, jak to wyglądało. W wersji „Buffo” jest to trochę „ściągnięte”, chociaż też ma swój urok, jest bliżej aktora – zauważyła.

Józefowicz wspomniał, że do Korei Południowej pojechało kilkadziesiąt osób – artyści, obsługa techniczna i kaskaderzy. – To był wielki wysiłek wszystkich ludzi. Od przyjazdu praktycznie poruszaliśmy się tylko między teatrem a hotelem – przyznał. Przypomniał, że „Polita” wystawiona została również w Chicago, gdzie również otrzymała świetne recenzje. – Wreszcie na koniec jest ta Korea, gdzie wygraliśmy wszystko. Im dalej tym lepiej – powiedział w „Czasie dla Ciebie” Janusz Józefowicz.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone