SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Sukces Classici Calvaria. „Frekwencja dopisała”

fot. Justyna Kamińska

W niedziele w Górze Kalwarii wystąpiła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Wojciecha Semerau-Siemianowskiego. Przyjechali z Mozartem i Beethovenem.

Orkiestrę Sinfonia Iuventus tworzą absolwenci szkół muzycznych przed 30-tym rokiem życia. – Cykl Classica Calvaria to wyraz szacunku dla wszystkich melomanów, którzy doceniają najpiękniejsza muzykę. A młodych ludzi, którzy wykonują to najlepiej, można słuchać bez przerwy – mówił podczas otwarciu uroczystości Piotr Baron, dyrektor Sinfonii Iuventus.

Na początek Beethoven

Na początku goście usłyszeli uwerturę Egmont Ludwiga van Beethovena. Zwieńczeniem był występ waltornisty Mateusza Felińskiego. Wraz z Orkiestrą wykonał utwór Wolfganga Amadeusza Mozarta – I Koncert na róg i orkiestrę D-dur KV 412. – Oklaskom nie było końca. To jest fantastyczny walor edukacyjny dla mieszkańców i muzyków – mówiła Ewa Żebrowska-Kowalska – muzykolog.

Wysoka frekwencja zaskoczyła nie tylko organizatorów, ale też gospodarza miasta. – Jestem zdumiony, ale także bardzo szczęśliwy, że tak wielu mieszkańców zdecydowało się przyjść na ten wyjątkowy koncert. Coś, czego do tej pory tutaj nie było – zaznaczył burmistrz Góry Kalwarii Arkadiusz Strzyżewski.

Kontynuacja

Pierwszy koncert z cyklu Classica Calvaria zamknęła Eroica Ludwiga van Beethovena, zwana inaczej Bohaterską Symfonią. – Classica Calvaria to cykl, który oczywiście będziemy kontynuować. Będą duże koncerty symfoniczne, jak i mniejsze kameralne – tłumaczył dyrektor Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii Dariusz Falana.

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus została utworzona z inicjatywy dyrygenta Jerzego Semkowa, który szczególnie troszczył się o rozwój artystyczny młodych muzyków.

Czytaj też:

Podróż z Mozartem i Beethovenem. Rusza cykl Classica Calvaria

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone