SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Politechnika Warszawska zmieni nazwy kierunków studiów

fot. Politechnika Warszawska

Czy można zmienić nazwę kierunku studiów w trakcie ich trwania? Okazuje się, że w niektórych przypadkach trzeba. Do takiej sytuacji doszło na Politechnice Warszawskiej, gdzie na różnych wydziałach funkcjonują trzy kierunki o nazwie informatyka.

W związku z nowelizacją ustawy o szkolnictwie wyższym uczelnie mają tylko rok na połączenie niektórych kierunków ścisłych. Uczelnia postawiła na mniej drastyczne kroki, czyli zmianę nazwy.

W rzeczywistości to niczego nie zmienia – mówi rektor uczelni do spraw studiów Krzysztof Lewenstein. – Dopiero suplement pokazuje na jakie zajęcia uczęszczał i jakie treści przyswajał. Poleganie na magii nazwy kierunku jest naiwne – dodaje.

Innego zdania są studenci. Jak podkreślają, zmiany nazwy powinno się dokonywać w trakcie nauki. – Dostaliśmy się na informatykę i chcemy ją skończyć – mówi Kajetan, student Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych. – Niektórzy z nas planowali podjąć studnia magisterskie za granicą. Z uwagi na rozbieżności w nazwie kierunku może to być trudne – zaznacza.

Uczelnia proponuje studentom rozwiązanie, według którego na dyplomach, obok nowej nazwy, będzie widniał zapis o starej nazwie kierunku. W związku ze zmianą, obecnie studenci dostają aneksy do umów, które powinni podpisać.

Czytaj też:

„Perspektywy” opublikowały ranking. „Staszic” najlepszym liceum

Misja zakończona sukcesem. Ostatni eksperyment PW-Sat2

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone