SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Żyrardów. 25-latek w areszcie, może mieć związek ze strzelaniną

fot. Polska Policja/Twitter

Policja zatrzymała 25-latka, który może mieć związek ze zdarzeniem w Żyrardowie, w trakcie którego padł strzał z broni palnej – poinformowała dziś rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.

Jak przypomniała rzeczniczka mazowieckich policjantów, na początku czerwca w Żyrardowie, w miejscu, gdzie wcześniej zabity został młody mężczyzna, padł kolejny strzał. – Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie pracowali nad wyjaśnieniem tego zdarzenia – podkreśliła podinsp. Katarzyna Kucharska.

Zarzuty

Wskazała, że dzięki współpracy z policjantami z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku w ostatnim czasie zatrzymany został 25-letni mieszkaniec Żyrardowa. – Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu nielegalnego posiadania broni oraz posiadania znacznej ilości narkotyków – przekazała.

Poinformowała również, że decyzją Sądu Rejonowego w Żyrardowie podejrzany 25-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane czyny może mu grozić do 10 lat więzienia.

Policjanci nadal pracują nad zatrzymaniem osób, które brały udział w tym zdarzeniu. Sprawa ma charakter rozwojowy – zapowiedziała podinspektor. Zatrzymany 25-latek może być jednym trzech mężczyzn, którzy grozili braciom zastrzelonego wcześniej 20-latka z Żyrardowa. Mężczyźni mieli wykrzykiwać groźby pod adresem braci 20-latka, a następnie strzelić w kierunku bramy budynku. Następnie sprawcy się oddalili. Nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń.

Sprawa zabójstwa

Do zabójstwa 20-latka doszło na początku czerwca. Gdy wraz z kobietą stał on przy bramie jednej z kamienic, podjechał tam samochód, z którego po otwarciu szyby został oddany strzał – pocisk trafił mężczyznę w szyję, powodując zgon na miejscu; samochód, z którego padł strzał, szybko odjechał.

W związku z tym zdarzeniem policja zatrzymała w jednym z hosteli w Łodzi dwóch mężczyzn w wieku 21 i 28 lat. Po przewiezieniu do Żyrardowa, gdzie zostali oni przesłuchani w tamtejszej Prokuraturze Rejonowej, przedstawiono im zarzuty dokonania zabójstwa z zamiarem bezpośrednim oraz działania wspólnie i w porozumieniu. Sąd aresztował obu podejrzanych na trzy miesiące.

W ramach śledztwa, dotyczącego śmiertelnego postrzelenia 20-latka przesłuchano ponad 20 świadków i planowane są dalsze czynności, w tym także kolejne przesłuchania, a oprócz sekcji zwłok ofiary, również powołanie biegłych z zakresu broni i balistyki oraz cyberprzestępczości i informatyki śledczej. Policja i prokuratura nie ujawnia szczegółowych informacji w sprawie, w tym dotyczących ustaleń na temat motywów działania sprawców zabójstwa.

Czytaj też:

Żyrardów. Grożono braciom zastrzelonego 20-latka. Padły strzały

Zabójstwo 20-latka w Żyrardowie. Zatrzymano dwóch mężczyzn

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone