SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Strażnicy miejscy uratowali 2-latkę zamkniętą w nagrzanym aucie

fot. strazmiejska.waw.pl

Strażnicy miejscy uratowali 2-letnią dziewczynkę zamkniętą w nagrzanym aucie na warszawskim Ursynowie, która nie dawała oznak życia. Funkcjonariusze wybili szybę i wyciągnęli dziecko. Następnie wezwali na miejsce pogotowie – poinformował w piątek referat prasowy stołecznej SM.

Jak przekazali strażnicy, w czasie wykonywania zadań w terenie do patrolu podszedł zaniepokojony przechodzień wskazując na samochód, w którym spało małe dziecko. Funkcjonariusze podeszli do pojazdu. Był zamknięty.

Pukając w szybę i trzęsąc samochodem funkcjonariusze usiłowali zwrócić uwagę dziewczynki. Ta jednak nie reagowała. Nie było nad czym się zastanawiać. Podczas gdy jeden ze strażników wzywał pogotowie, drugi w bezpieczny dla dziecka sposób wybił szybę w aucie i otworzył drzwi” – poinformował w piątek referat prasowy SM.

Szybka interwencja pozwoliła uniknąć tragedii

Mimo huku, dziewczynka nie wybudziła się. Na szczęście oddychała. „Po wydobyciu dziecka z samochodu, funkcjonariusze ustawili fotelik z 2-latką w zacienionym i przewiewnym miejscu, cały czas monitorując jej funkcje życiowe. Nie trwało to długo. Przybyłe chwilę później pogotowie potwierdziło u dziewczynki pierwsze objawy przegrzania„- przekazali strażnicy.

Na szczęście po przywróceniu właściwej temperatury, dziewczynka ocknęła się. Ratownicy medyczni stwierdzili, że nie wymagała dalszej hospitalizacji.

Jak zaznaczyli strażnicy, nie wiadomo jak długo 2-latka przebywała w zamkniętym aucie. Prawdopodobnie trwało to nie więcej, niż 20 minut. Matka, która po pewnym czasie pojawiła się na miejscu tłumaczyła, że „przedłużyła jej się wizyta w urzędzie”.

Nasłoneczniony samochód to śmiertelna pułapka dla zwierzęcia lub dziecka zamkniętego w środku

Funkcjonariusze podkreślają, że konsekwencje tego spóźnienia mogłyby być dużo poważniejsze, gdyby nie czujność przechodnia, błyskawiczna akcja strażników i fakt, że dzień nie był tak upalny jak poprzednie.

Strażnicy przypomnieli też, że samochód pozostawiony w nasłonecznionym miejscu dla każdego żywego organizmu staje się śmiertelną pułapką, dlatego że temperatura wewnątrz może sięgać nawet 80 stopni Celsjusza.

Zanim zamkniesz auto, upewnij się, że nikogo nie zostawiasz w środku. Nieodpowiedzialnym kierowcom, tak jak w tym przypadku grozi odpowiedzialność karna” – apelują strażnicy.

Czytaj też: 

Wypadek na S8. Trzy osoby ranne, w tym dwoje dzieci. Akcja LPR

Koronawirus na weselu w Rembertowie. 17 zakażonych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone