SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Stefania Rogozińska-Dzik sportowcem lipca na Mazowszu

fot. Stefania Rogozinska/Facebook

18-letnia Stefania Rogozińska-Dzik zwyciężyła w Plebiscycie Radia RDC na najlepszego sportowca lipca na Mazowszu. Tenisistka Legii Warszawa w pokonanym polu pozostawiła Piotra Łukasika i Radosława Kawęckiego.

O Idze Świątek, zwyciężczyni plebiscytu RDC w styczniu, słyszeli już wszyscy kibice sportu, w górę światowego rankingu tenisowego pnie się też Maja Chwalińska. Tą samą drogą chce podążać ich rówieśniczka Stefania Rogozińska-Dzik. 18-latka wygrała w lipcu mistrzostwa Polski seniorów i zapowiada, że to dopiero początek.

Bardzo się cieszę z tego tytułu, to mój największy sukces, i mam nadzieję, że w mojej karierze będzie więcej takich. Moje marzenie to wygrać szlema, najbardziej chciałabym wygrać w Australii, bo to moje ulubione miejsce – mówiła Rogozińska-Dzik w „Magazynie sportowym” RDC.

W plebiscycie na sportowca lipca tenisistka Legii zdobyła aż 85 proc. wszystkich głosów. Wyprzedziła siatkarza Onico Piotra Łukasika, który z reprezentacją zdobył brązowy medal Ligi Narodów oraz pływaka Radosława Kawęckiego, który na mistrzostwach świata zajął czwarte miejsce na 200 m stylem grzbietowym.

Zgłoszenia do sportowca sierpnia

Od poniedziałku można też już zgłaszać kandydatury na sportowca sierpnia na Mazowszu. Wystarczy wysłać maila na adres sport@rdc.pl. Ogłoszenie trójki kandydatów w „Magazynie sportowym RDC” w poniedziałek 2 września.

Czytaj też: Ampfutbolista Legii Jakub Kożuch sportowcem maja w plebiscycie RDC

Czytaj też: Piotr Łukasik sportowcem kwietnia w plebiscycie RDC

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone