SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Startem w regatach królewskich w Henley zwrócą uwagę na Ukrainę

Agnieszka Kobus-Zawojska i Ołena Buriak wystartują w regatach królewskich w Henley/fot. mat. nadesłane

Swoim startem chcą zwrócić uwagę na sytuację w Ukrainie. Nasza redakcyjna koleżanka, współprowadząca „Magazyn Sportowy”, multimedalistka olimpijska w wioślarstwie Agnieszka Kobus-Zawojska i jej ukraińska przyjaciółka Ołena Buriak wystartują w prestiżowych regatach królewskich w Henley w Wielkiej Brytanii.

Agnieszka Kobus-Zawojska przyjęła pod swój dach Ołenę zaraz po wybuchu wojny w Ukrainie. Wioślarki podczas startu w Henley będą miały specjalny akcent, podkreślający przyjaźń obu krajów. – To fajna historia, ponieważ będziemy startować w strojach zaprojektowanych przez jej przyjaciółkę, która jest artystką. To są takie polsko-ukraińskie stroje. Fajnie, że organizator zgodził się na to, żebyśmy w tych akurat strojach startowały – mówi polska wioślarka.

Wspólny start i specjalne stroje to też manifest dotyczący wojny w Ukrainie.

Myślę, że nas start będzie zwracał uwagę na sytuację na świecie. Ludzie powinni współpracować, a nie walczyć ze sobą. Walczyć to możemy, ścigając się w sporcie – zauważa Kobus-Zawojska.

Agnieszka Kobus-Zawojska o regatach na Tamizie

Regaty na Tamizie to prestiżowe zawody rozgrywane od 1839 roku. – Bardzo się cieszę, że tam będziemy, bo to jest duże wyróżnienie. Nie każdy w swojej karierze tam był, a podobno jest to bardziej prestiżowe niż Puchary Świata, więc samo przeżycie tego dużo dla mnie znaczy – podkreśla polska multimedalistka.

Mimo że obie zawodniczki trenują wspólnie od tygodni, Kobus-Zawojska mówi, że ciężko jest przewidzieć wynik, jaki uzyskają. – To jest dłuższy dystans, bo ponad dwa kilometry, a zawsze ścigamy się na dwa kilometry – zauważa.

Zawody będą rozgrywane w systemie pucharowym. W jednym biegu biorą udział dwie osady, a zwycięzca przechodzi dalej. Regaty rozpoczną się 28 czerwca i potrwają do 3 lipca.

Czytaj też:

Wioślarki bez medalu w Pucharze Świata. „Brak A. Kobus-Zawojskiej”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone