SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Mariusz Bieniek nie żyje. Odnaleziono ciało płockiego starosty

Mariusz Bieniek nie żyje/fot. Starostwo Powiatowe w Płocku

Komenda Miejska Policji w Płocku potwierdziła, że dziś przed południem w rejonie mostu Legionów Piłsudskiego znaleziono ciało starosty płockiego Mariusza Bieńka. Mężczyzna był poszukiwany od minionej niedzieli po wypadku na Wiśle. Miał 38 lat.

Ujawnione zwłoki przed godziną 10:00 na brzegu Wisły to ciało starosty płockiego – poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska. Ciało w rejonie mostu Legionów Piłsudskiego w Płocku zauważyli wędkarze.

Informację o odnalezieniu ciała starosty podał także samorząd powiatu płockiego. „Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia odnośnie do zaginionego starosty płockiego. Mariusz Bieniek utonął w Wiśle po wypadku, do którego doszło wczesnym wieczorem w dniu 22 sierpnia 2021 r.” – czytamy. „Rodzina, przyjaciele, znajomi, współpracownicy, mieszkańcy Powiatu Płockiego – wszyscy mieli nadzieję na cud. Ten się jednak nie zdarzył” – napisano w komunikacie. „Powiat Płocki pogrążył się w żałobie” – podkreślono.

Poszukiwania po wypadku

Do wypadku, w którym zaginął Mariusz Bieniek, doszło w minioną niedzielę wieczorem na Wiśle między Świniarami a Kępą Polską niedaleko Płocka. Jak informowała straż pożarna, z łodzi wypadło trzech mężczyzn. Dwóch z nich wydostało się na brzeg.

Poszukiwania od Świniar w dół rzeki, w kierunku Płocka, kontynuowane były w poniedziałek, wtorek i środę, każdego dnia rozpoczynały się około godziny 9:00. W akcję codziennie zaangażowanych było ponad 100 osób, w tym policjanci, strażacy, ratownicy WOPR, płetwonurkowie i strażnicy miejscy. Wykorzystywano też specjalne sonary do badania głębin Wisły.

W związku z wypadkiem, Prokuratura Rejonowa w Płocku wszczęła śledztwo z art. 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Jak powiedziała we wtorek zastępca prokuratora rejonowego Grażyna Sadowska, jest to „zupełnie wstępna kwalifikacja” przyjęta w postępowaniu. Dodała, że śledztwo na obecnym etapie prowadzone jest w sprawie – nikomu nie przedstawiono zarzutów. Dwóch mężczyzn, którzy uczestniczyli w zdarzeniu, zostało przesłuchanych jeszcze w poniedziałek w charakterze świadków.

Pożegnanie

Kondolencje w związku ze śmiercią starosty płockiego złożył marszałek województwa mazowieckiego, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Adam Struzik. „Czasami po prostu brak słów. Trudno uwierzyć, a jeszcze trudniej zrozumieć. Nie sposób się pogodzić. Nagle, zbyt wcześnie odszedł nasz Przyjaciel – Mariusz Bieniek. Starosta Płocki, Ludowiec, oddany regionowi samorządowiec. Wyrazy współczucia dla Rodziny” – napisał na Twitterze Struzik.

Mariusza Bieńka pożegnał również prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. „Miał jeszcze wiele planów i dużo dobrego do zrobienia” – napisał na Facebooku.

„Zmarł Mariusz Bieniek, starosta powiatu płockiego. Jeden z najlepszych samorządowców, jakich miałem zaszczyt poznać, od zawsze związany z @nowePSL” – przekazał na Twitterze prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Mariusz Bieniek urodził się 20 października 1983 roku. Był absolwentem Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku. W 2007 roku został zastępcą burmistrza Wyszogrodu, zaś trzy lata później objął urząd burmistrza, stając się najmłodszym włodarzem w kraju. Wcześniej pracował w Urzędzie Gminy w Bodzanowie. Starostą płockim był od 2014 roku. W 2018 roku w wyborach do Rady Powiatu zdobył najwięcej, bo ponad dwa tysiące głosów. Został wybrany na drugą kadencję jako starosta. W Radzie Powiatu był też członkiem Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji Statutowej i Organizacji Pracy. Był żonaty, miał dwójkę dzieci.

Czytaj też:

Poszukiwania starosty płockiego, służby są przy granicy województwa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone