SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Utwór Stana Borysa bezprawnie wykorzystany w spocie. Jest reakcja

Stan Borys/fot. RDC

Stan Borys występuje na drogę prawną przeciwko stowarzyszeniu „Radomianie dla demokracji”. Organizacja bezprawnie wykorzystała utwór legendy polskiej sceny rockowej. Wieloletni współpracownik Radia dla Ciebie, który po ciężkiej chorobie obecnie przebywa na rehabilitacji za granicą, przesłał nam swoje oświadczenie w tej sprawie. „Nie życzę sobie wykorzystywania mojej twórczości do wystąpień przeciwko polskiemu Rządowi i polskiemu Prezydentowi” – napisał artysta.

Chodzi o utwór „Coraz to z ciebie jako z drzazgi smolnej” z płyty „Pisze pamiętnik artysty: hańba temu, kto o tym źle myśli”. Stowarzyszenie „Radomianie dla demokracji” wykorzystało go w spocie. Film został udostępniony w mediach społecznościowych.

Poniżej pełne oświadczenie Stana Borysa dotyczące wykorzystywania jego twórczości przez stowarzyszenie „Radomianie dla demokracji”:

Drodzy Rodacy,

będąc w Nowym Jorku, dzisiaj (w czwartek, 9 lipca – red.) dotarła do mnie informacja, iż został zrealizowany film polityczny emitowany w mediach społecznościowych od 8 maja 2020 roku na stronie „Radomianie dla demokracji”, z udziałem protestujących przeciwko obecnemu Rządowi. W filmie użyto podkładu muzycznego mojego autorstwa, łamiąc w ten sposób prawa autorskie i moje prawo osobiste. Nikt nie zwrócił się do mnie o zezwolenie na użycie utworu mojego autorstwa, w moim wykonaniu, pt. „Coraz to z ciebie jako z drzazgi smolnej” do słów Cypriana Kamila Norwida, a pochodzącej z płyty „Pisze pamiętnik artysty: hańba temu, kto o tym źle myśli”.

Co za bezczelność? „Demokraci”, którzy zmontowali ten film z użyciem mojego nazwiska promują go na swojej stronie łamiąc jednocześnie moje osobiste prawa autorskie. Nie po to wybrałem wiersze Norwida, wielkiego patrioty i wielkiego Polaka, by jego słowa wykorzystywać przeciw Polsce. On się już nie może bronić, więc ja to czynię. Informuję kategorycznie, że nie popieram takich manipulacji i takich dokonań. Nie życzę sobie wykorzystywania mojej twórczości do wystąpień przeciwko Polskiemu Rządowi i polskiemu Prezydentowi.

Występuję na drogę prawną.

Stan Borys

Film został usunięty z profilu stowarzyszenia „Radomianie dla demokracji” na Facebooku. Można go zobaczyć TUTAJ.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone