SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Śródmieście. Okradał kobiety w kościołach. Usłyszał zarzuty

fot. srodmiescie.policja.waw.pl

Policja zatrzymała 26-latka, który okradał starsze kobiety modlące się w kościołach. – Mężczyzna przysiadał się i, wykorzystując ich nieuwagę, kradł torebki pozostawione w ławkach – poinformował w środę nadkom. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Policjanci dobrze znają zatrzymanego mężczyznę. Tylko w 2018 r. złodziej razem ze swoją ówczesną partnerką dopuścił się 28 kradzieży w kościołach, pokrzywdzone osoby straciły ponad 26 tys. złotych. W styczniu 2019 r. złodziejska para usłyszała zarzuty, 26-latek trafił do aresztu, który opuścił w lipcu.  Szybko jednak powrócił do przestępczego procederu. Tym razem jednak zaczął działać sam.

Ten sam sposób działania

– Zarówno wtedy, jak i teraz w zdecydowanej większości jego ofiarami były starsze kobiety modlące się w kościołach w centrum Warszawy. Identyczny był również sposób działania sprawcy – przekazał nadkom. Robert Szumiata. Jak wyjaśnił policjant, przestępca zazwyczaj przysiadał się do kobiet i, wykorzystując ich nieuwagę, kradł torebki pozostawione w ławkach. Później wyjmował z nich gotówkę, karty płatnicze i inne wartościowe przedmioty, a resztę wyrzucał. W tym roku zawiadomienia w tej sprawie złożyły już cztery osoby. Funkcjonariusze szybko wpadli na trop mężczyzny m.in. dzięki nagraniu, na którym widać jak wypłaca z bankomatu pieniądze używając ukradzionej karty. Dowiedzieli się również, że 26-latek zamieszkał w wynajętym mieszkaniu na terenie powiatu wołomińskiego.

Złodziej został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone