SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Sprawą Radomskiego Centrum Sportu zajmie się prokuratura

Budowa Radomskiego Centrum Sportu/fot. RDC

Przetarg na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu w prokuraturze. Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył inwestor, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Chodzi o zakłócenie lub utrudnienie przetargu.

Zawiadomienie dotyczy przestępstwa określonego w artykule 305 paragraf 1 Kodeksu Karnego, który mówi o działaniu w celu uzyskania korzyści majątkowej bądź też działania na szkodę zamawiającego – mówi Beata Galas, rzecznik radomskiej prokuratury.

Konsorcjum, które wygrało przetarg nie stawiło się bowiem na podpisaniu umowy. Ponadto od wyników postępowania odwołała się – już po ustawowym terminie – firma, która wcześniej nie brała w nim udziału. Według MOSiRu były to działania pozorowane. – Doprowadziły do tego, że wykonawca skutecznie uchylił się od podpisania umowy i nie poniósł z tego tytułu żadnych konsekwencji finansowych. Tutaj mowa jest o kaucji gwarancyjnej w wysokości 500 tysięcy złotych – dodaje Beata Galas.

Za wspomniane przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie jest na wstępnym etapie. Przypomnijmy, budowa Radomskiego Centrum Sportu, sztandarowej miejskiej inwestycji, ciągnie się od trzech lat. Na początku tego roku miasto zerwało umowę z poprzednimi wykonawcami ze względu na niedotrzymywanie terminów. Hala jest gotowa w 85, a stadion w 54 procentach.

Czytaj też: Wykonawca Radomskiego Centrum Sportu wycofał się z inwestycji

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone