SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Spowodował wypadek i uciekł zostawiając rannych. Są zarzuty

fot. D.Rosłaniec/OSP Chynów

Są zarzuty dla kierowcy, który spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia, zostawiając rannych w środku. 36-latek z powiatu grójeckiego ukrywał się prawie 10 dni. Gdy go w końcu zatrzymano, sąd oddalił wniosek prokuratury o areszt. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło w miejscowości Jakubowizna w gminie Chynów 6 listopada. Kierowca na prostym odcinku drogi wypadł z jezdni – mówi rzeczniczka grójeckiej policji Agnieszka Wójcik. – Uderzył w ogrodzenie i dachował. Sprawca zdarzenia drogowego uciekł z miejsca, pozostawiając w pojeździe dwie ranne osoby. Pasażer tego samochodu trafił do szpitala w Kozienicach, natomiast kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala w Radomiu – relacjonuje.

Zdarzenie 186/2020
Data i godzina : 2020-11-06 22:11
Miejscowość : Jakubowizna
Rodzaj interwencji :…

Opublikowany przez OSP KSRG Chynów Sobota, 7 listopada 2020

Policjanci ustalili, że mercedesem kierował 36-letni mieszkaniec gminy Chynów. Mężczyzna ukrywał się przez dziesięć dni. W niedzielę został zatrzymany. Na początku tygodnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grójcu, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia.

Prokuratura wnioskowała do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd oddalił jednak ten wniosek. Prokurator zastosował wobec 36-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz nakaz powstrzymania się od poruszania wszelkimi pojazdami w ruchu lądowym. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak przekazała policja, to już drugi wypadek na koncie 36-latka z Chynowa w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. „W czerwcu mężczyzna również spowodował poważny wypadek na terenie gminy Chynów, a sprawa za to przestępstwo już toczy się w sądzie” – powiedziała nadkom. Wójcik. Dodała, że wówczas także został ranny pasażer, a 36-latka oskarżono o spowodowanie wypadku skutkującego ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu.

Czytaj też:

Jest akt oskarżenia wobec pracowników radomskiego DPS-u

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone