SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Spotkania, koncerty i spektakle. „Opętani Literaturą” w Radomiu

fot. Pixabay

„Swoi Obcy” to motyw przewodni tegorocznego festiwalu „Opętani Literaturą”, którego finałem jest wręczenie Nagrody Gombrowicza, od trzech lat przyznawanej debiutującym prozaikom. Impreza rozpocznie się 1 września w Radomiu. Projekt to wspólne przedsięwzięcie Muzeum Gombrowicza we Wsoli i radomskiego samorządu.

W programie festiwalu znalazły się spotkania literackie, wykłady, koncerty i spektakle. W Radomiu i we Wsoli spotkać będzie można m.in. Zbigniewa Mikołejko, Adama Lipszyca, Wiktora Zborowskiego oraz Dorotę Miśkiewicz wylicza Tomasz Tyczyński, kurator Muzeum Gombrowicza. Obcość i alienacja jest zwykle codziennością wybitnych artystów, dlatego bohaterami tegorocznego festiwalu będą Leo Lipski i Aleksander Wat, znakomici i oryginalni, ale mało znani twórcy. Mówić o nich będą Adam Lipszyc i Józef Olejniczak.

Spotkanie z laureatką

Tradycyjnie, imprezę zainauguruje spotkanie z ubiegłoroczną laureatką nagrody. Anna Cieplak opowie jaki wpływ na jej życie, także zawodowe, miało przyznanie wyróżnienia. Zdaniem prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, nagroda to znakomity sposób promowania miasta jako miejsca, którego klimat ułatwia start i umożliwia odniesienie sukcesu. Tym bardziej, że konkurs z każdym rokiem zyskuje na znaczeniu i cieszy się coraz większym uznaniem środowiska literackiego.

Festiwal służy również prezentacji debiutantów nominowanych do Nagrody im. Witolda Gombrowicza. Imprezie patronuje Rita Gombrowicz, żona nieżyjącego pisarza.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone