SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wysadzili bankomat w Sokołowie Podlaskim. Jest akt oskarżenia

fot. pixabay

Akt oskarżenia ws. włamania i usiłowania kradzieży pieniędzy z bankomatu w Sokołowie Podlaskim skierowała do sądu miejscowa prokuratura. Do popełnienia przestępstwa przyznało się dwóch braci – poinformował w czwartek rzecznik sokołowskiej policji asp. Jakub Więsak.

Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia ub. roku. Sprawcy pod osłoną nocy przyjechali autem przed sieć sklepów na terenie Sokołowa Podlaskiego. – Przy pomocy łomu pokonali pierwsze zabezpieczenie bankomatu, a następnie wysadzili go w powietrze. Nie udało się im jednak otworzyć kasetki z gotówką, dlatego pozostawili uszkodzony bankomat i odjechali – przekazał rzecznik.

Następnego dnia po zdarzeniu kryminalni sokołowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. W lesie znaleziono natomiast porzucony samochód, który służył do popełnienia przestępstwa. Daewoo oblane było benzyną.

Nawet 10 lat więzienia

Dwaj bracia w wieku 21 i 32 lata, mieszkańcy pow. sokołowskiego, usłyszeli zarzuty włamania do bankomatu i usiłowania kradzieży pieniędzy oraz umyślnego zniszczenia bankomatu. Mężczyźni nie przyznali się wówczas do popełnienia zarzucanych im przestępstw.

Przez kolejne miesiące śledztwa gromadzono jednak następne dowody. Także opinie biegłych wskazywały, że przestępstwa mogli dopuścić się zatrzymani bracia. – Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym podejrzani mężczyźni w końcu przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów – powiedział rzecznik.

Pod koniec marca akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do sądu. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też:

Płock. Potrąciła rowerzystę i uciekła. Policja szuka świadków wypadku

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone