SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Sochaczew. Dach sali gimnastycznej uszkodził nagrobki na cmentarzu

Burza śnieżna uszkodziła dach szkoły w Sochaczewie/fot. UM Sochaczew

Z budynku sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 6 w Sochaczewie zerwał się fragment dachu. Jego elementy spadły m.in. na cmentarz i uszkodziły kilkadziesiąt nagrobków – poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie st. kpt. Rafał Krupa. Dodał, że nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 10. Z budynku sali gimnastycznej przylegającej do szkoły podstawowej numer 6 w Sochaczewie przy ul. Staszica zerwał się fragment dachu. – Elementy dachu wiatr wyniósł na pobliskie boisko sportowe oraz na cmentarz, uszkadzając kilkadziesiąt nagrobków – powiedział st. kpt. Rafał Krupa.

Strażak zaznaczył, że można mówić o „wielkim szczęściu”, bo w czasie tego zdarzenia na sali gimnastycznej trwała lekcja. – Dzieci były pod opieką nauczycieli. Dzięki właściwej i szybkiej reakcji nauczycieli bezpiecznie opuściły salę, nie odnosząc obrażeń – przekazał.

 

W poniedziałek do godz. 14.30 strażacy otrzymali 4 590 zgłoszeń dotyczących usuwania skutków silnego wiatru. Najczęściej interweniowali na Mazowszu – 1 150 razy. Do 806 akcji wyjechali w woj. łódzkim, 559 w woj. zachodniopomorskim, a 522 w woj. wielkopolskim.

Obecnie front atmosferyczny jest na południu kraju. Strażacy otrzymują zgłoszenia o uszkodzonych budynkach i przewróconych drzewach – informował bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. W woj. śląskim interweniowali dotąd 202 razy, w woj. małopolskim – 143, a w woj. podkarpackim – 88.

Strażacy otrzymali dotychczas 200 zgłoszeń o uszkodzonych budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Ponadto dwie osoby zostały ranne. Doszło do tego w Elblągu na ul. Łęczyckiej, gdzie na kobietę i mężczyznę spadł konar drzewa.

Nadal w większości kraju ważne są ostrzeżenia drugiego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Kraju przed silnym wiatrem. Porywy wiatru mogą osiągać nawet 100 km/h. Po południu alerty stopniowo przestają obowiązywać w zachodniej części kraju.

Czytaj też:

Atak zimy na Mazowszu. RCB: 60 tys. odbiorców nie ma prądu [ZOBACZ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone